Wersja do druku

Udostępnij

Olsztyński Teatr Tańca otwiera się na działania w sieci. Ruszył już cykl warsztatów OTT ONLINE z tancerkami Olsztyńskiego Teatru Tańca. Jutro, 18 kwietnia rusza cykl PRZYJACIELE OTT ONLINE. Rozpocznie go spotkanie z włoską choreografką i tancerką Antonellą Boccadamo pt. Sztuka ograniczona, czy sztuka bez granic?. W kolejną sobotę, 25 kwietnia premiera pierwszego odcinka serialu OTT/m², który tancerze OTT nadawać będą ze swoich domów. 

 

Jutro rozpoczyna się cykl działań pt. PRZYJACIELE OTT ONLINE, którego celem jest stworzenie mikrospołeczności składającej się z osób zainteresowanych tematyką tańca oraz adeptów sztuki tańca, poprzez organizację cyklicznych spotkań autorskich, prób otwartych Olsztyńskiego Teatru Tańca, paneli dyskusyjnych, rozmów pospektaklowych, prezentacji kina tańca, wyjazdów na spektakle itd. 

 

W obecnej sytuacji cykl został dostosowany do trybu online. Spotkania będą się odbywały na żywo za pośrednictwem bezpłatnej platformy ZOOM oraz streamingu.

 

18 kwietnia o godz. 18.00 otworzy go spotkanie z włoską choreografką i tancerką Antonellą Boccadamo pt. Sztuka ograniczona, czy sztuka bez granic?.

 

Antonella Boccadamo studiowała taniec klasyczny w Szwajcarii, ukończyła Royal Academy of London. Jej pasja do tańca współczesnego i teatru rozkwitła podczas studiów, kiedy poznała Simonę Bertozzi i Nicolę Laudati (Laudati Danza Bologna Company). Jej specjalnością jest technika Floorwork i Release. Intensywne doświadczenie, które dzieliła z Iñakim  Azpillagą i Wimem Vandekeybusem (Ultima Vez), Germanem Jauregui i Freyem Faustem i Pippo Delbono było kluczowe dla jej pracy, techniki, ekspresji i kompozycji. Przełomem w jej myśleniu o metodologii okazało się spotkanie z muzykoterapeutką Nadine Rodillą (Roy Hart Theatre), z którą rozpoczęła  naukowe badania twórcze dotyczące użycia głosu i związanego z nim ruchu ciała. Od kilku lat uczy tańca współczesnego aktorów i tancerzy, a także pracuje w dziedzinie neurofizjologii stosowanej.

Więcej: https://ott.olsztyn.pl/przyjaciele-ott-online

 

W kolejną sobotę, 25 kwietnia o godzinie 17.00 premiera pierwszego odcinka serialu OTT/m², który transmitowany będzie na żywo prosto z domów tancerek. W ograniczonej przestrzeni swoich „m²” poszukają wolności w nieograniczonej wyobraźni. Ten wyjątkowo nowy czas dotyczy każdego, jednak to, jak go wykorzystujemy zależy od indywidualnego podejścia. OTT zaproponuje trzy alternatywne sposoby przeżywania życia na kwadracie.

 

Koncepcja, realizacja, wykonanie: Aleksandra Salej, Anna Janczarek, Monika Parafiniuk

Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska

Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Partner: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

 

15 kwietnia rozpoczął się cykl warsztatów OTT ONLINE z tancerkami Olsztyńskiego Teatru Tańca. Więcej informacji tutaj: http://taniecpolska.pl/ogloszenie/show/7988

 

***

 

Więcej informacji: https://ott.olsztyn.pl/ottm

 

Organizatorzy: Olsztyński Teatr Tańca, Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Partner: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close