Wersja do druku

Udostępnij

Z radością informujemy, że 9 sierpnia w ramach realizacji projektu Olsztyński Teatr Tańca. Prolog, finansowanego z budżetu obywatelskiego OBO 2019, rozpoczął się pierwszy blok prób do spektaklu Poruszony las. Ten blok, podobnie  jak kolejne, a także premiera spektaklu odbywać się będą w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.  

 

Projekt Olsztyński Teatr Tańca. Prolog zakłada pokazanie mieszkańcom Olsztyna sposobu funkcjonowania zawodowego teatru tańca, poprzez realizację trzech spektakli przygotowanych przez profesjonalnych twórców, stanowiących bazę działalności repertuarowej Olsztyńskiego Teatru Tańca. Odbiorcami spektakli są zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. 

 

Projekt OTT.Prolog jest zwycięskim projektem zintegrowanym w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, zdobył 5252 głosów mieszkańców Olsztyna. Pomysłodawcami projektu są Katarzyna Grabińska oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, we współpracy z Pracownią Tańca PRYZMAT. Realizatorem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA. Partnerami projektu  są: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz po stronie hiszpańskiej, w ramach rezydencji technicznych – Espai de creació La Visiva (Barcelona), L’Estruch Fàbrica de Creació (Sabadell), La Caldera Centre de creació (Barcelona)

 

Poruszony las to taneczna instalacja skierowana do dziecięcej publiczności w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Format spektaklu pozwala dzieciom i ich rodzinom swobodnie poruszać się w przestrzeni, decydując, gdzie chcą się znaleźć w danym momencie, w którym kierunku podążać wzrokiem i zmysłami, aby mogli razem przeżywać wyjątkowe i niepowtarzalne doświadczenia. Jest to podróż przez zmieniający się ekosystem, w którym mogą pojawiać się wszelkiego rodzaju istoty, kształty, kolory i dźwięki. To miejsce, w którym ożywają ciała i przedmioty, zapraszające nas do wyobrażenia sobie nowego świata; powrót do naszej pierwotnej natury, czystego środowiska, prostych emocji, dziecięcego postrzegania prawdziwego życia, bez uprzedzeń i ograniczeń społecznych. Jest to rodzaj gry pomiędzy rodzicami, ich dziećmi i profesjonalnymi tancerzami.

 

reżyseria i choreografia: Anna Rubirola (Hiszpania)
współpraca artystyczna: Big Bouncers Collective
projekt i wykonanie scenografii oraz kostiumów: Maria Alejandre

reżyseria światła: Joana Serra

muzyka: Oriol Roca

taniec i kreacja: Anna Janczarek, Monika Parafiniuk, Aleksandra Salej (Olsztyński Teatr Tańca)

opiekunka artystyczna: Katarzyna Grabińska

 

Anna Rubirola (Hiszpania) – tancerka i choreograf z Barcelony. Od 2005 roku łączy pracę performerki i twórczyni. Obecnie jest członkinią Big Bouncers Collective, we współpracy z Cecilią Colacrai i Mireią de Querol. Wspólnie przygotowały kilka premierowych produkcji tanecznych, w tym Big Bounce (który otrzymał nagrodę Price of best Young choreographers Sebastià Gasch, Barcelona), Big Bounce site-specific, OVNI (nominacja przez krytyków za najlepszy spektakl 2018) oraz Jungla (spektakl dla dzieci między 2-5 lat). Jednocześnie prowadzi centrum kreacji La Visiva w Barcelonie i jest aktywną członkinią GRUA, kolektywu, który kreuje działania mające na celu prezentację pracy różnych artystów w niecodzienny sposób. Jest także częścią grupy LaBolsa, występowała w spektaklu The Measure of disorder w reżyserii Thomasa Hauerta, który był prezentowany na kilku festiwalach w całej Europie. Obecnie uczy kompozycji, w Institut del Teatre de Barcelona. Jako choreografka pracowała z kilkoma reżyserami, w tym z Alexa Rigoli i Pau Carrió.

 

Olstzyński Teatr Tańca. Prolog

www.ott.olsztyn.pl

 

Big Bouncers:

http://www.bigbouncers.info/

Maria Alejandre:

http://mariaalejandre.blogspot.com/

Joana Serra:

https://www.joanaserra.com/work

Oriol Roca:

http://oriolrocamusic.com/

 

Fot. Monika Kępka

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close