19 listopada na kanale YouTube „MARGARITA Małgorzata Matuszewska” pojawił się kolejny odcinek cyklu Polscy artyści i świat tańca hiszpańskiego, zatytułowany: Teresa Kujawa i Federico García Lorca.

Wersja do druku

Udostępnij

Bohaterami cyklu Małgorzaty Matuszewskiej, specjalistki tańca hiszpańskiego i gry na kastanietach, są polscy artyści tańca, którzy pokochali taniec hiszpański i prezentowali go na scenach z wielkim powodzeniem, a ich taniec odzwierciedlał ówczesne trendy w sztuce tańca hiszpańskiego.

Trzeci odcinek cyklu został poświęcony Teresie Kujawie – wybitnej osobowości polskiej sztuki tańca, tancerce, choreografce i pedagożce. Skupia się on na działalności Teresy Kujawy w obszarze teatru tańca, w szczególności baletów opartych na dramatach Federico Garcíi Lorki – światowej sławy hiszpańskiego poety, dramatopisarza, muzyka, związanego z kulturą Andaluzji i flamenco.

Program finansowany ze środków Programu Kultura Związku Artystów Scen Polskich ZASP.

Więcej o cyklu: Taniec nie zna granic – Danza.pl

Patronat medialny: magazyn „TANIEC”

Współpraca: Centrum ŁOWICKA i Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki

Współpraca: Studio Fotograficzne PagalCreative.

Link do filmu:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close