11 i 12 grudnia o godz. 20.00 Fundacja Polska360 zaprasza na wydarzenie taneczno-muzyczne pt. Tanecznym krokiem przez Polskę i Kresy. Projekt odbędzie się w formule online. W trakcie wydarzenia swój dorobek zaprezentują artyści z terenów dawnych Kresów Wschodnich oraz zespoły z Polski. Będzie to doskonała okazja do poznania polskich tańców tradycyjnych i ludowych.

Wersja do druku

Udostępnij

Tradycję można przekazywać na wiele sposobów, między innymi poprzez śpiew, poezję czy literaturę. Świat naszych przodków zawarty jest również w tańcu. Dzisiejsze zespoły tańca tradycyjnego i ludowego, tańcząc tak, jak ich ojcowie i dziadkowie, pielęgnują tradycje i zwyczaje. Tańce tradycyjne, jak i ludowe, są wyrazem dorobku kultury, która ma istotny wpływ na życie i rozwój kolejnych pokoleń w aspekcie historycznym, jak i współczesnym.

Program:

11 grudnia o godz. 20.00 czasu polskiego będzie można obejrzeć występy polskich zespołów z Litwy. W koncercie pt. Roztańczone Rudomino wystąpią zespoły taneczne „Rudominka”, „Hałas”, „Kropelki” oraz „Jawor”. Występ emitowany będzie z Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w miejscowości Rudomina na Litwie.

12 grudnia o godz. 20.00 czasu polskiego pokazane będą występy grup z Polski, w wieczorze pt. Polska w Kalejdoskopie. Wezmą w nim udział Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie” z Sokołowa Podlaskiego oraz „Zespół Tańca Ludowego Orkan” z Sadownego.

Transmisje występów będą dostępne na profilu Fundacji Polska360 na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaPolska360 oraz na profilach Partnerów projektu.

 

Partnerami projektu „Tanecznym krokiem przez Polskę i Kresy” są: Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, Sokołowski Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Wielofunkcyjny Ośrodek Kultury w Rudominie (Litwa), Fundacja Wsparcia Historii i Kultury Polskiej oraz Fundacja Opieki i Jedności  Kresowian.

Partner medialny: Polska360TV

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenie taneczno-muzyczne „Tanecznym krokiem przez Polskę i Kresy”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close