Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji dnia dziecka Opera na Zamku w Szczecinie od 1 do 3 czerwca zaprasza na bezpłatne transmisje baletu Ngoma – tańczący słoń w reżyserii i choreografii Karola Urbańskiego. Będzie go można obejrzeć na kanale YouTube Opery oraz za pośrednictwem strony internetowej w zakładce Opera online. Rejestracji dokonano w Operze na Zamku w Szczecinie 17 kwietnia 2021 roku.

 

Słoń, który tańczy? To przecież niemożliwe. Słonie tego nie potrafią. A jednak… Jeśli się coś kocha i czegoś pragnie, to na pewno można to osiągnąć – uważa Ngoma i wie, co mówi, bo taniec to jego pasja. Dzięki niej poczuł się szczęśliwy. Razem z nim wielką moc i radość tańca mogą odkryć też widzowie. Tańczyć może każdy, jeśli tylko chce. Warto poszukać rytmu w sobie – z pomocą Ngomy i jego przyjaciół każdemu uda się odkryć tę pasję w sobie. Ngoma – tańczący słoń to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach, ma formę interaktywnej zabawy w taniec. Tylko obcując z tą sztuką, można ją zrozumieć – uważają twórcy spektaklu, dlatego zachęcają dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu. Pokazują też, jak różnorodne formy może mieć taniec. Na oprawę muzyczną spektaklu składają się utwory m.in. Prokofiewa, Musorgskiego, Saint-Saënsa oraz muzyka Roberta Kani.

 

 

 

 

Realizatorzy:

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Karol Urbański
Muzyka oryginalna: Robert Kania

Scenografia i kostiumy: Tijana Jovanowić

Reżyseria świateł: Maciej Igielski

Obsada: 

Stary Ngoma: Piotr Zgorzelski

Młody Ngoma: Patryk Kowalski

Mama Słonia: Aleksandra Głogowska

Papuga: Nayu Hata

Małpka: Yu Yumani

Myśliwi: Paweł Wdówka, Piotr Nowak

Kurczak: Stephanie Nabet

Hipopotam: Andrzej Śmiałek

Pies: Robert Bernad

Kot: Nadine de Lumé

Kangur: Emma McBeth

Olga Bilas: fortepian

Inspicjent: Maria Malinowska-Przybyłowicz

 

Zapraszamy przy okazji do lektury tekstu Karola Urbańskiego Dziecko i taniechttps://www.taniecpolska.pl/krytyka/809

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close