Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca szczecińska Opera na Zamku zaprasza na spektakl baletowy w choreografii, reżyserii i według scenariusza Karola Urbańskiego Ngoma – tańczący słoń do muzyki Siergieja Prokofiewa, Modesta Musorgskiego, Camille’a Saint-Saënsa, Roberta Kani i innych.

 

Świeżo zarejestrowany balet można będzie obejrzeć bezpłatnie od czwartku 29 kwietnia do niedzieli 2 maja w serwisie YouTube na kanale Opery na Zamku lub za pośrednictwem strony internetowej www.opera.szczecin.pl   

 

Ngoma – tańczący słoń to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Ma on formę interaktywnej zabawy w taniec. Tylko obcując z tą sztuką, można ją zrozumieć – uważają twórcy spektaklu, dlatego zachęcają dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu. Pokazują też, jak różnorodne formy może mieć taniec. Na oprawę muzyczną spektaklu składają się utwory m.in. Prokofiewa, Musorgskiego, Saint-Saënsa oraz muzyka Roberta Kani. Taniec to niezwykły język, można nim pisać całe opowieści – mówi stary Ngoma.

 

O spektaklach baletowych dla młodszej widowni pisał w naszym portalu choreograf Ngomy, Karol Urbański: https://www.taniecpolska.pl/krytyka/809

 

Opis:

Słoń, który tańczy? To przecież niemożliwe. Słonie tego nie potrafią. A jednak… Jeśli się coś kocha i czegoś pragnie, to na pewno można to osiągnąć – uważa Ngoma i wie, co mówi, bo taniec to jego pasja. Dzięki niej poczuł się szczęśliwy. Razem z nim wielką moc i radość tańca mogą odkryć też widzowie. Tańczyć może każdy, jeśli tylko chce. Warto poszukać rytmu w sobie – z pomocą Ngomy i jego przyjaciół każdemu uda się odkryć tę pasję w sobie. 

 

 

Czas trwania: ok. 1 godz.

 

Realizatorzy:

 

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Karol Urbański
Muzyka oryginalna: Robert Kania

Scenografia i kostiumy: Tijana Jovanowić

Reżyseria świateł: Maciej Igielski

Obsada: 

Stary Ngoma: Piotr Zgorzelski

Młody Ngoma: Patryk Kowalski

Mama Słonia: Aleksandra Głogowska

Papuga: Nayu Hata

Małpka: Yu Yumani

Myśliwi: Paweł Wdówka, Piotr Nowak

Kurczak: Stephanie Nabet

Hipopotam: Andrzej Śmiałek

Pies: Robert Bernad

Kot: Nadine de Lumé

Kangur: Emma McBeth

 

Olga Bilas: fortepian

Inspicjent: Maria Malinowska-Przybyłowicz

 

Fundusz Wsparcia Kultury logo czarne (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close