Wersja do druku

Udostępnij

W Międzynarodowym Dniu Tańca 29 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się długo zapowiadana premiera Szeptów i cieni wieczoru trzech jednoaktówek w choreografii Jacka Przybyłowicza.

 

Barocco do utworów J.S. Bacha, stworzone pierwotnie na Biennale Tańca w Lyonie, było już wystawiane na kilku europejskich scenach. Najnowsza wersja tego dzieła, którą wykona Balet Opery Nova będzie dopasowana do emploi artystycznego tancerzy. Pozostałe części składające się na program wieczoru baletowego Szepty i cienie z muzyką Pawła Szymańskiego oraz 3 for 13 do kompozycji Pawła Mykietyna  będą to prapremiery.

 

Spektakl będzie można oglądać bezpłatnie na kanale YouTube Opery Nova do 3 maja.

 

 

Realizatorzy:

 

Choreografia: Jacek Przybyłowicz

Kostiumy i scenografia: Jacek Przybyłowicz i Paweł Grabarczyk

Reżyseria świateł: Maciej Igielski         

Projekcje multimedialne: Ewa Krasucka        

Asystenci choreografa: Małgorzata Chojnacka i Stephane Aubry

II Asystentka choreografa: Olga Karpowicz

Muzyka odtwarzana z nagrań, z wyjątkiem wiolonczeli solo w balecie Barocco.

Licencjodawcą fonogramu utworu Pawła Mykietyna 3 for 13 jest Polskie Radio S.A. Utwór został napisany na zamówienie Programu 2 Polskiego Radia. Nagranie dokonane w Studiu Koncertowym S1 w 1995 roku.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close