Wersja do druku

Udostępnij

W Międzynarodowym Dniu Tańca 29 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się długo zapowiadana premiera Szeptów i cieni – wieczoru trzech jednoaktówek w choreografii Jacka Przybyłowicza.

 

Barocco do utworów J.S. Bacha, stworzone pierwotnie na Biennale Tańca w Lyonie, było już wystawiane na kilku europejskich scenach. Najnowsza wersja tego dzieła, którą wykona Balet Opery Nova będzie dopasowana do emploi artystycznego tancerzy. Pozostałe części składające się na program wieczoru baletowego – Szepty i cienie z muzyką Pawła Szymańskiego oraz 3 for 13 do kompozycji Pawła Mykietyna – będą to prapremiery.

 

Spektakl będzie można oglądać bezpłatnie na kanale YouTube Opery Nova do 3 maja.

 

 

Realizatorzy:

 

Choreografia: Jacek Przybyłowicz

Kostiumy i scenografia: Jacek Przybyłowicz i Paweł Grabarczyk

Reżyseria świateł: Maciej Igielski         

Projekcje multimedialne: Ewa Krasucka        

Asystenci choreografa: Małgorzata Chojnacka i Stephane Aubry

II Asystentka choreografa: Olga Karpowicz

Muzyka odtwarzana z nagrań, z wyjątkiem wiolonczeli solo w balecie Barocco.

Licencjodawcą fonogramu utworu Pawła Mykietyna 3 for 13 jest Polskie Radio S.A. Utwór został napisany na zamówienie Programu 2 Polskiego Radia. Nagranie dokonane w Studiu Koncertowym S1 w 1995 roku.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close