Wersja do druku

Udostępnij

 Po wakacyjnej przerwie zespoły artystyczne Opery Nova w Bydgoszczy rozpoczęły przygotowania do najbliższej premiery: Stabat Mater i Harnasiów, dzieł Karola Szymanowskiego, które będą realizowane po raz pierwszy w 60-letnie historii Opery. Choreografie do obu utworów tworzy Robert Bondara, artysta o uznanym dorobku, który w 2011 roku stworzył dla Baletu Opery Nova swój pierwszy autorski spektakl Zniewolony umysł, inspirowany esejem  Czesława Miłosza.

 

Kierownictwo muzyczne premiery sprawuje Maciej Figas, scenografia jest dziełem Julii Skrzyneckiej, chór przygotowuje Henryk Wierzchoń.

 

Utwory Szymanowskiego, jednego z największych kompozytorów XX wieku, wybrane zostały na uroczystą premierę, która 22 października 2016 uświetni obchody 60. rocznicy działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Dotychczas dzieła Szymanowskiego prezentowane były w Operze Nova jedynie gościnnie, podczas Bydgoskich Festiwali Operowych  (Król Roger w wykonaniu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Hagith Opery Wrocławskiej oraz Loteria na mężów wystawiona przez Operę Krakowską).

 

Bilety na premierę Opery Nova będą w sprzedaży od 10 września.

 

Więcej informacji: http://www.opera.bydgoszcz.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close