Wersja do druku

Udostępnij

Balet Opery Nova pracuje nad przygotowaniem najnowszej premiery – tryptyku baletowego Szepty i cienie autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów tańca współczesnego Jacka Przybyłowicza. 

 

Premiera zaplanowana jest na 27 marca. Sprzedaż biletów na spektakle premierowe rozpocznie się 1 marca.

 

Jacek Przybyłowicz dotąd stworzył dla Baletu Opery Nova choreografię do legendy dramatycznej Potępienie Fausta. Obecnie pracuje z tancerzami nad swoim wieczorem autorskim, który wypełnią trzy jednoaktówki taneczne. Pierwszą z nich jest legendarne już Barocco do utworu Jana Sebastiana Bacha, stworzone pierwotnie dla zespołu w Lyonie, które było już wystawiane na kilku europejskich scenach. Jego najnowsza wersja będzie dopasowana do emploi artystycznego bydgoskich tancerzy. Pozostałe dwie części składające się na program wieczoru baletowego to 3 for 13 do muzyki Pawła Mykietyna i tytułowe Szepty i cienie z wykorzystaniem kompozycji Pawła Szymańskiego, będą miały prapremiery w Operze Nova.

 

Dyrekcja Opery Nova zastrzega, iż premiera – w zależności od sytuacji epidemicznej – może odbyć się w wersji online.

 

 

Realizatorzy:

 

Choreografia: Jacek Przybyłowicz

Kostiumy i scenografia: Jacek Przybyłowicz i Paweł Grabarczyk

Reżyseria świateł: Maciej Igielski   

Projekcje multimedialne: Ewa Krasucka    

Asystenci choreografa: Małgorzata Chojnacka i Stephane Aubry

II asystentka choreografa: Olga Karpowicz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close