Wersja do druku

Udostępnij

Po długiej przerwie publiczność powraca na widownię Opery Wrocławskiej. Spektaklom baletowym zaplanowanym na najbliższy weekend będą towarzyszyły dwa wyjątkowe wydarzenia: debiut Olgi Markari w roli tytułowej oraz benefis Natsuki Katayama, która zdecydowała o zakończeniu kariery baletowej i właśnie jako solistka na scenie w Annę Kareninę wcieli się po raz ostatni.

 

Anna Karenina wybitnego kompozytora i pianisty Rodiona Szczedrina to jedna z najbardziej znanych i przejmujących historii o miłości, wielokrotnie adaptowana na potrzeby opery, baletu, filmu oraz teatru. Libretto powstało na podstawie powieści Lwa Tołstoja.

 

Tytułowa postać wiedzie u boku męża spokojne, dostatnie życie jako przedstawicielka rosyjskiej elity. Przypadkowe spotkanie w czasie zamieci śnieżnej odmienia jej los. Od tej chwili  jest rozdarta pomiędzy poczuciem obowiązku wobec męża i oczekiwaniami społeczeństwa  a wielką, gwałtowną miłością do Wrońskiego.

 

Rola Anny Kareniny jest bardzo wymagająca, nie tylko technicznie, ale przede wszystkim aktorsko. Tancerka musi pokazać różne oblicza miłości – miłość do męża, syna i wreszcie szalona, namiętna miłość do Wrońskiego, której ostatecznie się poddaje. Ich miłosny duet jest jednocześnie spełnieniem upragnionego szczęścia i źródłem największej rozpaczy. Cała paleta skrajnych emocji! – mówi Marek Prętki, kierownik baletu.

 

Nadchodzący weekend, tak jak zresztą Anna Karenina, będzie pełen różnych emocji! Największą z nich jest radość i szczęście związane z obecnością publiczności na widowni. To jest sens i największa motywacja dla naszej pracy. Podczas pierwszego spektaklu w roli Anny Kareniny, zadebiutuje Olga Markari, a w kolejnym będziemy obchodzić benefis Natsuki Katayama, od 9 lat związanej z naszym teatrem. Czeka nas wiele wzruszeń – podkreśla dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska.

 

 Anna Karenina Balet w 3 aktach

 

Obsada:

 

Anna: Olga Markari debiut w roli Anny Kareniny

Wroński: Andrzej Malinowski

Karenin: Daniel Agudo Gallardo

Kitty: Maki Sekuzu

Lewin: Gabriele Lucci

Betsy: Sherly Belliard

Obłoński : Charalampos Skoupas

Romeo: Ludovico Tambara

Julia: Miho Okamura

 

Panie : Magdalena Kurilec-Malinowska Karolina Jankowska Anna Mendakiewicz Paula Dzwonik Zofia Knetki-Oberemok Michela Villa Betriz Gijon Maria Isabel Trabalon Gabriela Dąbek Katarzyna Wola Leonie Hansen

 

Panowie: Charalampos Skoupas Ludovico Tambara Sergi Martinez-Castello Stefano Pietragalla Bartłomiej Malarz Jaume Deulofeu Kei Otsuka Pablo Martinez Mendez

 

Balet Opery Wrocławskiej

 

Spektakle odbędą się 21 i 22 maja o godz. 19.00.

Bilety dostępne na: www.opera.wroclaw.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close