Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 27 października 2018 o godz. 19.00 Opera Wrocławska zaprasza na premierę spektaklu baletowego Giselle w choreografii Jeana Corallego i Jules’a Perrota, w opracowaniu choreograficznym Ewy Głowackiej i Zofii Rudnickiej. Romantyczna historia, w której świat realny przeplata się ze światem zjaw. Tłem historii libretta jest legenda o pięknej wieśniaczce, która zakochała się w księciu, nie znając jego prawdziwej tożsamości. Kiedy wychodzi na jaw, że ukochany nie jest chłopskim synem, a arystokratą, zrozpaczona Giselle odbiera sobie życie. Akcja jednak toczy się dalej. Po śmierci dziewczyny, nocą nad jej mogiłą zjawia się nieszczęsny książę Albert – rzekomy wieśniak i opłakuje śmierć młodej wieśniaczki. Z grobu wyłania się duch Giselle, która tej nocy ma zostać przyjęta do grona willid, nocnych zjaw, które przynoszą śmierć zbłąkanym w lesie. Duch Giselle ratuje jednak Alberta przed śmiercią, po czym żegnają się na wieczność. Balet Adolphe’a Adama to typowy balet romantyczny, który odznacza się wyrazistymi i łatwymi do zapamiętania motywami melodycznymi. Wrocławska Giselle została pomyślana jako pozycja klasyczna, pielęgnująca najlepsze tradycje tańca baletowego. Kolejne prezentacje zaplanowano 28 października 2018 o godz. 18:00  i 30 października o godz. 19.00, a także w listopadzie i grudniu.

 

Dyrygent: Ayyub Guliyev

Muzyka: Adolphe Adam

Choreografia: Jean Coralli, Jules Perrot

Opracowanie i realizacja choreograficzna: Ewa Głowacka, Zofia Rudnicka

Kostiumy i scenografia: Tatiana Kwiatkowska

 

Bilety w cenie 50-150 zł do kupienia na stronie www.opera.wroclaw.pl/1/repertuar.php# i w kasach Opery Wrocławskiej:

 

poniedziałek – sobota: 12.00-19.00

niedziela: 11.00-18.00

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close