Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 23 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się transmisja online spektaklu Giselle.

 

Po ponad roku nieobecności balet Giselle Adolphe’a Adama wraca na scenę Opery. Romantyczna opowieść o miłości silniejszej niż śmierć, oparta na legendzie spisanej przez Heinricha Heinego, jest nieczęstą pozycją goszczącą na scenach polskich teatrów operowych. Wrocławski spektakl miał premierę w 2018 roku, opracowania i realizacji choreograficznej podjęła się Ewa Głowacka i Zofia Rudnicka, a scenografię i kostiumy stworzyła Tatiana Kwiatkowska. Będzie to pierwsza pozycja Baletu kierowanego przez Marka Prętkiego transmitowana na żywo z Opery Wrocławskiej.

 

Podczas sobotniej transmisji online, oprócz możliwości oglądania spektaklu w tradycyjny sposób, widzowie będą mogli śledzić wydarzenie z różnych perspektyw dzięki zastosowaniu technologii multicam. Internetowa publiczność będzie miała do dyspozycji kilka kamer. Pierwsza pozwoli śledzić główny wątek spektaklu, a pozostałe dadzą możliwość obserwacji dyrygenta i orkiestrę.

 

Pierwszy solista The Czech National Ballet Adam Zvonař zadebiutuje w nowej roli na deskach Opery Wrocławskiej – po raz pierwszy  wystąpi w roli Alberta. W solowej roli tytułowej zadebiutuje również Hannah Cho, tancerka baletu Opery Wrocławskiej.

 

Dostęp do spektaklu w cenie 20 zł można wykupić na stronie www.opera.wroclaw.pl w zakładce VOD.

 

Program Giselle do pobrania w PDF

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close