Wersja do druku

Udostępnij

 8 to projekt, który zakłada realizację 8 pokazów ruchowych w ciągu 8 dni w przestrzeni Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu (Plac Teatralny 12). Prezentacje odbywać się będą w dniach 26 lutego-4 marca 2016 o godz. 18.00. Pokazy bazują na określonej strukturze złożonej z ćwiczeń przepracowanych przez Chór Ruchowy podczas spotkań w galerii. Dzięki wykorzystaniu improwizacji każdego dnia struktura będzie nie tyle odtwarzana, co na nowo tworzona przez wykonawców, a odbiorcy będą mogli zaobserwować proces jej powstawania i transformacji.

kuratorka: Magda Wolnicka 
współpraca i ruch: Maria Bitka, Anna Gądek, Elżbieta Gądek, Magdalena Hodyra, Alicja Karniej, Natalia Krawczyk, Bożena Kurek di Maggio, Paulina Mańczyk, Krzysztof Marcinkowski, Wojciech Skowronek, Magdalena Sokołowska, Magda Zarzycka

 

Chór Ruchowy GSW to grupa warsztatowa działająca przy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu od października 2015 roku. Głównym założeniem grupy jest działalność na polu improwizacji w ruchu. Spotkania w galerii mają charakter eksperymentalny, a ich ostateczny kształt zależy od pomysłów, otwartości i zaangażowania grupy. Chór Ruchowy współtworzą ludzie o zupełnie różnym doświadczeniu ruchowym i ze wspólnym zamiłowaniem do poruszania się.

 

Chór Ruchowy GSW powstał jako kontynuacja działań prowadzonych w galerii w ubiegłym roku podczas letniej rezydencji artystycznej Logografowie. W ruchu.

 

Informacje dotyczące Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu: http://www.galeriaopole.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close