Wersja do druku

Udostępnij

W ramach organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Scena dla tańca” dziś i jutro w opolskim Teatrze im. Kochanowskiego odbędą się prezentacje przedstawienia Igi Gańczarczyk i Dominik Knapik Nie ja.

Spektakl inspirowany jest dramatem Samuela Beckettapod tym samym tytułem.W sztuce Becketta centralne miejsce zajmuje relacja kobiecego ciała i głosu. U Becketta kobiece ciało odrętwiałe, sparaliżowane i rozczłonkowane zostało zderzone z obcym, dochodzącym z zewnątrz głosem, nie rozpoznanym jako własny. Na styku cielesności i języka kobiecość poddawana jest nieustannym negocjacjom. Dominika Knapik, aktorka i tancerka, mierzy się nie tylko z własnym, ciałem i głosem, ale też z wykonywaną na żywo partyturą Aleksandry Gryki, młodej kompozytorki, łączącej muzykę akustyczną i elektroniczną z innymi mediami.

Krakowski duet Gańczarczyk / Knapik zdobył zaNie janagrodę w kategorii Off podczas ostatniej edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Iga Gańczarczyk jest reżyserką i dramaturżką, wykładowczynią PWST w Krakowie. Współpracowała m.in. z Krystianem Lupą i Pawłem Miśkiewiczem. Dominika Knapik to jedna z najciekawszych polskich tancerek i choreografek młodego pokolenia, współtwórczyni kolektywu Harakiri Farmers.

Prezentacje w Opolu odbędą się 11 pażdziernika o 18:00 i 12 października o 20:00. W najbliższym czasie spektakl będzie można zobaczyć także w Bydgoszczy i Krakowie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close