Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zostało powołane z dniem 1 stycznia 2014. Funkcjonuje jako samodzielny dział Nowohuckiego Centrum Kultury. Kierownikiem Centrum został Eryk Makohon.

Krakowskie Centrum Choreograficzne działa w skali lokalnej, miejskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, jako centrum myśli, edukacji i kreacji twórczej na płaszczyźnie sztuki tańca. Służy prezentacji, promocji i profesjonalizacji tańca, ze szczególnym uwzględnieniem tańca współczesnego. Krakowskie Centrum Choreograficzne jest konsekwencją wieloletniej pracy Eryka Makohona i zespołu Krakowskiego Teatru Tańca, który stanowi teraz jednostkę artystyczną Centrum.

KCC zmierzać będzie do animowania życia tanecznego w Krakowie i w Polsce także poprzez realizację wspólnych projektów z innymi krakowskimi i małopolskimi, a także ogólnopolskimi i międzynarodowymi jednostkami zainteresowanymi działalnością na polu sztuki tańca. Centrum wspiera także interesujące inicjatywy i projekty artystów niezrzeszonych.

Najbliższe wydarzenia organizowane przez Krakowskie Centrum Choreograficzne:

Luty:

22-23 lutego: warsztaty tańca współczesnego z Dawidem Lorencem

22 lutego: otwarty dla publiczności konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC

23 lutego: Poliamoria – spektakl Krakowskiego Teatru Tańca

Marzec (wkrótce więcej informacji):

8 marca –TAKARAZUKA camp– spektakl Krakowskiego Teatru Tańca

8 – 9 marca – warsztaty GaGa z Natalią Iwaniec

Szczegóły dostępne na stronie: www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl

Logo Nowohuckie Centrum Kultury (oryginał) Logo Stowarzyszenie Krakowkski Teatr Tańca (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close