Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Adama Mickiewicza wraz z Instytutem Muzyki i Tańca, Centrum Kultury w Lublinie oraz Art Stations Foundation ogłaszaotwarty konkurs na stworzenie i realizację spektaklu tańca zbudowanego wokół sylwetki i twórczości Marie Rambert w ramach programu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy w 2020 roku.

 

Opis PROGRAMU:

 

Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy toprogram prezentacji polskiego tańca artystycznego z udziałem polskich tancerzy, choreografów, pedagogów i teoretyków tańca. PROGRAM będzie realizowany w latach 2018-2021. W ramach PROGRAMU spektakle, warsztaty, spotkania i debaty będą realizowane w najbardziej aktywnych centrach tańca w Europie Środkowej i Wschodniej, m.in. na Białorusi, Ukrainie, Gruzji, Armenii, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Słowenii, Serbii, Bułgarii, Mołdawii.

PROGRAM jest kontynuacją projektu Terytoria choreografii z 2016 roku, którego idea w 2018 roku została poszerzona o propozycje związane z postaciami wybitnych artystek awangardy tanecznej XX wieku polskiego pochodzenia. Specjalna publikacja (zrealizowana w 2017 roku) oraz nowe, międzynarodowe projekty choreograficzne poświęcone będą zarówno artystycznemu dorobkowi, jak i fascynującym biografiom Poli Nireńskiej, Bronisławy Niżyńskiej, Marie Rambert i Yanki Rudzkiej. Tak jak w latach 20. i 30. XX wieku, polscy artyści mogą być również dziś źródłem inspiracji i nowoczesnego rozumienia choreografii w innych krajach. W PROGRAMIE pragniemy powrócić do modelu interkulturowej wymiany, opartego o realną współpracę z lokalnymi środowiskami, zaznaczając motyw silnej obecności choreografek i tancerek zarówno dziś, jak i w ogóle w historii tańca polskiego.

PROGRAM Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy jest realizowany w ramach wieloletniego programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza Polska 100.
W 2020 roku, w rezultacie otwartego konkursu, powstanie spektakl taneczny zbudowany wokół sylwetki i twórczości Marie Rambert.

Realizacja i premiera w/w spektaklu odbędzie się w terminie 1 kwietnia-30 czerwca 2020 roku. Po premierze, w okresie lipiec-listopad 2020 roku, spektakl ten zostanie zaprezentowany w ważniejszych centrach tańca w Europie. Pokazy SPEKTAKLU w 2020 roku planowane są na Bałkanach (co najmniej 3 kraje). Pokazom zagranicznym towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez twórców i wykonawców spektaklu.

Termin składania OFERT: komplet wymaganych dokumentów należy przesłać do 31 października 2019 roku na adres mailowy: eepap@iam.pl w formie plików PDF oraz pocztą na adres Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin z dopiskiem „Terytoria choreografii – Konkurs” (decyduje data stempla pocztowego).

 

 

Do pobrania:

Regulamin Konkursu

Załącznik nr 1: Karta zgłoszeniowa

Załącznik nr 2: Istotne postanowienia umowy

Partnerzy PROGRAMU: Instytut Muzyki i Tańca, East European Performing Arts Platform, Centrum Kultury w Lublinie, Art Stations Foundation.

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close