Wersja do druku

Udostępnij

Pojawił się nowy numer czasopisma „Nietak!t” wydawanego przez Fundację Teatr Nie-Taki poświęcony pantomimie. Partnerem w tworzeniu tego numeru była Fundacja Pantomima. Polecamy duży blok dotyczący działalności i twórczości Henryka Tomaszewskiego, przede wszystkim tekst Kamili WalczakWspólna historia tańca i pantomimy a teatr pantomimy Henryka Tomaszewskiegooraz wypowiedź Leszka Bzdyla o projekcieTomaszewski re//mix, spisaną przez Hannę Raszewską (Tomaszewski – przyczynek do remiksu, Performing lecture, 14 kwietnia 2012 r., komuna//warszawa – zapis).


W magazynie można przeczytać również rozmowy z aktorami Wrocławskiego Teatru Pantomimy o pracy z Henrykiem Tomaszewskim, analizęKatarzyny ŁuczyńskiejZawód – aktor mim. O sposobie pracy Henryka Tomaszewskiego z aktorem we Wrocławskim Teatrze Pantomimy oraz wywiady z obecnymi dyrektorami WTP: Zbigniewem SzymczykiemPantomima.Sztuka otwartai Markiem Oleksym…idzie i przemija, marzy i działa....


Ponadto nowy „Nietak!t” zawiera teksty dotyczące różnych form teatralnych nie opierających się na słowie – nie tylko pantomimy, ale też np. lalkarstwa.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close