Wersja do druku

Udostępnij

Duet Gorczyca/Malinowski pokaże w czwartek, 25 kwietnia o godz. 19.00 spektakl Para nr 1 w ramach Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, Katarzyna Gorczyca i Oskar Malinowski – absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie. Po spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie, które prowadzi Hanna Raszewska-Kursa, oraz na tort z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

 

 

O spektaklu:

 

Perfekcja.

Konkurencja.

Nagrody.

Potrzeba oceny.

Potrzeba tortury ciała i myśli.

Potrzeba zwycięstwa.

Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie.

Najlepszy tancerz.

Najlepsza choreografia.

Najlepszy koncept.

Najlepsze kostiumy.

Najlepszy ja.

 

Wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, Gorczyca/ Malinowski zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

 

trailer

 

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski

Współpraca artystyczna: Goran Bogdanovski

Muzyka: Kamil Tuszyński oraz Untitled Macieja Baranowskiego

Kostiumy: Marta Wieczorek, Maciej Czuchryta

Produkcja: Klub ŻAK / Gdański Festiwal Tańca

 

czas trwania: 70 min

 

W spektaklu wykorzystano fragment tekstu Hanny Raszewskiej-Kursy.

 

Bilety w cenie 20 zł:  https://bilety.mik.waw.pl/event/sector/id/218377

 

***

 

Katarzyna Gorczyca urodziła się w 1988 roku w Katowicach. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (dawniej PWST im. L. Solskiego w Krakowie). Jest współzałożycielką grupy LineAct, w której pełni rolę reżyserki oraz aktorki-tancerki (www.lineact.pl). Wspólnie z LineAct stworzyła spektakle w przestrzeni miejskiej w Katowicach, Łodzi, Kielcach, Toruniu w ramach m.in. Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Jako choreografka i tancerka współpracuje z festiwalem Gandersheimer Domfestspiele w Niemczech. Od kilku lat współpracuje z Brianem Michalesem jako asystentka reżysera oraz choreografka w produkcjach polskich (grupa POLES APART) oraz zagranicznych (Shakespeare-Festival w Essen, Niemcy, European Capital of Culture w Pafos, Cypr, European Capital of Culture w Plovdiv, Bułgaria ). Jest członkinią zarządu Fundacji Teatr Zamiast oraz inicjatorką przestrzeni improwizacji osobistej KIPISZ. Z Oskarem Malinowskim tworzy kolektyw GORCZYCA/ MALINOWSKI. Ich choreografia #DBRMPP otrzymała I nagrodę w konkursie choreograficznym 321…Taniec! w Krakowie oraz II nagrodę podczas Warszawskiej Platformy Tańca. Kolektyw został zaproszony na rezydencję w klubie ŻAK w Gdańsku, w ramach której powstał spektakl Para nr 1, pokazywany m.in. w Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Ochota w Warszawie oraz Teatrze Śląskim w Katowicach. Stypendystka Prezydenta Miasta w Łodzi (stypendium dla osób zajmujących się działalnością artystyczną) w 2018 roku. Współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół „Dom na osiedlu”, Galerią Art Brut oraz Galerią Odlot. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

 

Oskar Malinowski urodził się w 1990 roku. Aktor, tancerz, performer i choreograf. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Jako aktor, tancerz, performer uczestniczył w produkcjach takich jak: Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci (reż. Ewelina Marciniak, Teatr Śląski w Katowicach, 2016); we are not superheroes (reż. Kamil Wawrzuta/Ruchomy Kolektyw, Teatr Ochoty w Warszawie, 2016); Zatoka suma (reż. Agata Dyczko, Teatr Ochoty w Warszawie, 2017); Wymarsz (Zuza Golińska/Iza Szostak, STUDIO teatrgaleria w Warszawie, 2017); SIWA (Aleksandr Prowaliński/Oskar Malinowski, Galeria Officyna Art&Design w Warszawie, 2017). Jako choreograf pracował przy Duchologii polskiej w reżyserii Jakuba Skrzywanka (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu/Teatr Zagłębia w Sosnowcu, 2018). Realizuje autorskie projekty: coś/ktoś (2013); KINGWAY (2015) oraz współtworzy duet GORCZYCA/MALINOWSKI: #DBRMPP (2016) i PARA nr 1 (2018). Aktualnie współpracuje z Nowym Teatrem w Warszawie (Języki Przyszłości/Future Tongues, reż. chor. Ania Nowak, 2018); Komuną/Warszawa (Cezary idzie na wojnę, reż. Cezary Tomaszewski, 2017); Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (Wyzwolenie, reż. Radosław Rychcik, 2017) oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Arcytrudno dojechać na Bródno, reż. Cezary Tomaszewski, 2018).

https://web.facebook.com/oskarmalinowskitoperform/

 

————————————————-

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

 

Partner projektu: Mazowiecki Instytut Kultury

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

 

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close