Wersja do druku

Udostępnij

Paulina Bidzińska, reprezentująca Polskę, wygrała w czeskiej Pradze XV edycję Eurowizji dla Młodych Tancerzy (Eurovision Young Dancers). W niezwykle emocjonującym finale pokonała siedmioro tancerzy, w tym przedstawiciela gospodarzy – Michala Vacha. W przyszłym roku Telewizja Polska po raz czwarty zostanie organizatorem tego prestiżowego konkursu.

 

O Paulinie Bidzińskiej jeszcze przed konkursem mówiono, że jest „tańczącym diamentem”. Jej układ La Certa z muzyką Antonio Vivaldiego w choreografii Jacka Przybyłowicza zachwycił jurorów. Daria Klimentová, Ambra Succi i Itzik Galili nie mieli wątpliwości, że reprezentantka Polski jest najlepsza spośród grona tegorocznych finalistów.

 

„To ogromne wyróżnienie dla mnie i dla całej Polski, również dla każdego, kto mi kibicował. To były wspaniałe emocje” – mówi nasza laureatka, która jako mała dziewczynka marzyła o karierze łyżwiarki figurowej. – „Nagrody na razie nie wydam, ale zachowam ją, być może, na jakąś podróż. Bardzo się cieszę z wygranej także dlatego, że sądzę, iż zostałam zauważona i być może zaowocuje to propozycjami zawodowymi”.

Paulina Bidzińska ma 19 lat i jest absolwentką  Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Brała udział w wielu pokazach, konkursach i warsztatach tanecznych. W 2017 roku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku, dwa lata wcześniej na tym konkursie zdobyła II nagrodę. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie na IX Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu.

W tym roku w Eurowizji dla Młodych Tancerzy oprócz reprezentantki polski uczestniczyło siedem osób: Michal Vach z Czech, Denise Buttigieg z Malty, Danila Kapustin z Niemiec, Anna Louise Amundsen z Norwegii, Raquel Fidalgo z Portugalii, Patricija Crnkovič ze Słowenii, Christoffer Collins ze Szwecji.

 

Obejrzyj:

Występ Pauliny Bidzińskiej

Wywiad z laureatką

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close