Wrocławski Teatr Pantomimy na październik zaplanował wiele atrakcji dla swojej publiczności, między innymi premierę Ballad i romansów oraz pokaz spektaklu Tyran na 22. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie.

Wersja do druku

Udostępnij

Ballady i Romanse to pierwsza premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy w nowym sezonie artystycznym. Miłość, zbrodnia i podróż w czasie będą motywami przewodnimi trzyodcinkowego miniserialu teatralnego opartego na Romantyczności, Świtezi i Lilijach. Troje reżyserów, Zdenka Pszczołowska, Błażej Peszek i Piotra Soroka przeniosą nadprzyrodzony świat mickiewiczowskich ballad na różnorodne środki wyrazu teatru pantomimy. W przedstawieniu będzie również muzyka na żywo w wykonaniu Magdy Pasierskiej i Szymona Tomczyka.

W związku z charakterem przedstawienia (trzema odcinkami, trzema tematami i motywami) Pantomima zaprosiła do przygotowania plakatu nie jednego, ale trzech cenionych artystów grafików: Olę Jasionowską, Patryka Hardzieja i Michała Matoszkę.

Ballady i romanse to miniserial teatralny, którego premiera odbędzie się 20 października w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia. Kolejne przedstawienia są zaplanowane 21, 22 i 23 października.

Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Tyran festiwalowo

15 października Wrocławski Tyran Pantomimy zagra Tyrana na 22. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie, największym polskim festiwalu, na którym prezentowane są różnorodne formy współczesnego teatru pantomimy z całej Europy. Dla Jakuba Lewandowskiego – reżysera i choreografa Tyrana – punktem wyjścia do pracy był klasyk kina grozy: Nosferatu – symfonia grozy (reż. F.W. Murnau). Wstęp płatny.

Dzień otwarty w Pantomimie

Na koniec miesiąca, tj. 30 października, Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na al. Dębową 16 na Dzień Otwarty w ramach Święta Województwa Dolnośląskiego. W programie warsztaty dla dzieci oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych; zajęcia poprowadzą aktorki i aktorzy pantomimy. Wstęp płatny, liczba miejsc jest ograniczona. Kontakt: akcjaedukacja@pantomima.wroc.pl.

Pantomima porusza: tematy

Jeszcze w październiku Wrocławski Teatr Pantomimy udostępni pierwszy podcast z cyklu Pantomima porusza tematy. Agnieszka Charkot i Piotr Soroka wraz z zaproszonymi gośćmi będą rozmawiać zarówno o teatrze, ciele i zdrowiu, jak również o sensie zajmowania się teatrem i sztuką. Rozmówczynią pierwszego odcinka będzie Zdenka Pszczołowska, współreżyserka Ballad i romansów.  Publikacja będzie dostępna w mediach społecznościowych teatru, m.in. w serwisie YouTube i Spotify.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close