Wersja do druku

Udostępnij

Dziś i jutro w godzinach 11.00-16.00 podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki „Pomiędzy światami zostanie” w Krakowie pokazany performans Tomasza Bazana Ja, Ty – My, Days for Dancing. Każdy pokaz odbywa się dla jednego widza (co 20 minut). Konieczna rezerwacja.

 

Tomasz Bazan: „Co pozostaje w miejscu, w którym znika artysta? Według Stephena Hawkinga sztuka jest materią, która realnie wyzwala wielopoziomowe energie w rzeczywistości i w momencie w którym zanika materia ta zapada się, tworząc grawitonową czarną dziurę – miejsce na zawsze puste i niemożliwe do wypełnienia. CZEKAM NA CIEBIE/ROZMAWIAM Z TOBĄ/TAŃCZĘ DLA CIEBIE/JESTEM Z TOBĄ. SPOTKANIE: tańczę dla odwiedzającej mnie osoby, realizując jej idee, marzenie: w trakcie rozmowy ustalamy wspólnie ramy i reguły wzajemnego pozostawania z sobą – scenariusz lokuje się w realnym, żywym procesie obecności. Ważny jest tutaj kontekst i tożsamość miejsca, które kształtuje tą medytację. Taniec – tancerz – gość – indywidualne spotkanie – reakcja – obecność – koniec.” 

 

Taniec, choreografia: Tomasz Bazan

Obsada: Tomasz Bazan, Ty

 

Bilety: 15zł

 

Po wykładzie performatywnym Iwony Olszowskiej, 27 marca o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie z Iwoną Olszowską i Tomaszem Bazanem w kawiarni Pauza in Garden (wstęp wolny).

 

 

HARMONOGRAM

 

Więcej: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/451/kroki-harmonogram

 

***

Natomiast 27 marca o godz. 20.00 odbędzie się premiera online filmu dokumentalnego. EXandNEXT w reżyserii Jakuba Kasicy o IV edycji Maat Festival 2012. Zdjęcia do filmu powstały z inicjatywy Katarzyny Kasicy w 2012 roku w Lublinie podczas trwania IV edycji festiwalu, pod hasłem „summary of the bodyi zostały zrealizowane przez Jakuba Kasicę i Michała Łaskiego. Montaż filmu i praca nad trwały niemal rok. Ostatecznie powstał on jako reżyserski debiut filmowy Jakuba Kasicy, którego premiera odbyła się w Lublinie 17 grudnia 2013 podczas V edycji Maat Festival „border line”. Teraz organizatorzy chcą podzielić się z tym szczególnym dla dokumentem, jak mówią: „symbolicznym, gdyż podsumowującym ważny okres w naszej pracy twórczej oraz zamykający pierwszą wersję formuły MAAT FESTIVAL w latach 2009-2012”. Niebawem prezentacja kolejnych filmowych dokumentów.

Film będzie można obejrzeć na stronie internetowej Teatru Maat oraz na kanale YouTube (www.teatrmaat.pl; www.youtube.com/user/MaatProjekt).

 

Premiera filmu odbędzie się na kanale Youtube Teatru Maat Projekt oraz na stronie internetowej zespołu. 

 

 

EXANDNEXT SUMMARY OF THE BODY reżyseria: JAKUB KASICA – zdjęcia: JAKUB KASICA, MICHAŁ ŁASKI – montaż: JAKUB KASICA – konsultacje: KATARZYNA KASICA – produkcja: IV Maat Festival 2012,  Teatr Maat Projekt, Festiwal Konfrontacje Teatralne 2012, Centrum Kultury w Lublinie / premiera filmu: 17 XII 2013 godz. 19:30 podczas V edycji MAAT FESTIVAL ‘border – line 2013′

 

EXANDNEXT to kolektyw młodych artystów podejmujących wyzwanie wypracowania własnego wizualnego dzieła i języka poprzez uczestniczenie w wydarzeniach prezentowanych na Maat Festiwalu. „exandnext Summary of the body  –  to krótki utwór skomponowany w oparciu o materiał filmowy zgromadzony podczas czterech dni aktywnego uczestniczenia kamery na Maat Festival w roku 2012. Osobista opowieść twórców o artystach, ich przedstawieniach, jak i o samym  festiwalu.

 

Katarzyna Kasica: reżyser filmowy i teatralny,  artystka wizualna, fotograf. Związana na stałe z Muzeum Fryderyka Chopina. Studiowała filozofię, kulturoznawstwo, filologię klasyczną oraz reżyserię w PWSFTviT w Łodzi.  Współpracuje nad projektami z dziedziny mody, videoartu, fotografii i tańca z artystami z całego świata. W 2010 roku stworzyła kolektyw twórczy „exandnext” z Jakubem Kasicą i Maciejem Raczyńskim oraz dziennik wizualny „kas&pat -make-up off” z Patrycją Płanik. W chwili obecnej realizuje swój autorski projekt to/get/her.

 

Jakub Kasica: student 5 roku fotografii w WSSIP w Łodzi.  Zajmuje się filmem i fotografią. Zadebiutował w 2010 roku na zbiorowej wystawie, pt. Po sesji w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego w Łodzi.  Rok później brał udział w zbiorowej wystawie pt. Wiena. Należy do grupy ,,illumination film” od 2006 roku.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close