Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek, 1 lipca o godz. 19.00, Fundacja Ciało/Umysł zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski na spektakl Your Majesties, który zostanie pokazany w ramach projektu Performing Europe 2020: sezon 3. Tego samego dnia ruszy instalacja Kiosk w Ruchu, w której będzie można wziąć udział przed spektaklami do 4 lipca (od godz. 16.00). Projektowi towarzyszy również laboratorium twórcze City of Secrets z Michikazu Matsue (1-7 lipca).

 

Your Majesties to wykład-performans o wojnie, pokoju i nadziei z cyklu Ikony retoryki. Navaridas & Deutinger to specjaliści od choreografii słowa i mowy ciała. Przedstawiają wystąpienie prezydenta Baracka Obamy podczas wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo. Alex Deutinger wygłasza mowę w jej historycznym brzmieniu, a Marta Navaridas działa jak teleprompter, manipulując i kierując jego ruchami. W prosty, zabawny i bezkompromisowy sposób obnażają nie tylko polityczne socjotechniki, ale także zależności między gestem a słowem, niuanse percepcji i granice wytrzymałości. Niekonwencjonalny duet z Grazu będzie gościł w Polsce po raz pierwszy.

 

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami, które poprowadzi Emilia Cholewicka.

 

 

pomysł i wykonanie: Marta Navaridas i Alex Deutinger
tekst: Barack Obama
wsparcie finansowe: DOTA project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Departament Kultury Miasta Wiedeń

czas trwania: 50 min

 

spektakl w języku angielskim

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami, które poprowadzi Emilia Cholewicka.

 

Marta Navaridas pochodzi z San Sebastián, a Alex Deutinger z Salzburga. Na stałe pracują w Grazu, w Austrii. Jeśli chodzi o wykształcenie, mają bardzo podobny background. Marta studiowała translację na Uniwersytecie Pompeu Fabra w Barcelonie, choreografię na ArtEZ University Arnhem oraz pantomimę w amsterdamskim HKA. Alex także studiował translację, tyle że na Uniwersytecie Karl-Franzens w Grazu oraz taniec współczesny w Instytucie Sztuk Tanecznych (IDA) na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. Współpracują od 2008 roku, tworząc spektakle, dla których punktem wyjścia są teksty.

 

Wybrane prace: Look at Them Now!, This is Not a Ship, Your Majesties, Speaking of Which, On the Other Hand, Queen of Hearts, Pontifex.

 

Spektakle tego duetu były pokazywane na międzynarodowych festiwalach oraz w prestiżowych instytucjach kultury, takich jak Abrons Arts Center w Nowym Jorku, Gessnerallee w Zurichu, House of Dance w Lionie, Palazzo Grassi w Wenecji, The Place w Londynie, Danspalladium w Malmö, Rencontres Chorégraphiques Internationales de Seine-Saint Denis, Centrale Fies Drodesera , Pôle Sud w Sztrasburgu, Impulstanz Festival w Wiedniu, Dansens Hus w Sztokholmie, Dance Week Festival w Zagrzebiu, Muffatwerk w Monachium, Frascati Theater w Amsterdamie, Escena Contemporanea w Madrycie, Szene Salzburg, Tanzquartier Feedback Festival w Wiedeniu.
Fragmenty prac można oglądać na https://vimeo.com/channels/navaridasdeutinger.

Marta i Alex działają także indywidualnie (np. spektakl Navaridas The Battle) oraz w innych konstelacjach artystycznych (wspólnie w ramach The Loose Collective, a Deutinger z Alexandrem Gottfarbem w spektaklu Chivalry is Dead).

 

Bilety: 20-25 zł do kupienia online

 

***

 

Performing Europe sezon III
Warszawa 1-7 lipca 2019

 

Miejsca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Teatr Lalka, przestrzeń miasta

Kurator: Edyta Kozak

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Partner: apap, DOTA project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs, Austriackie Forum Kultury w Warszawie,  Butohsfera, u-jazdowski, Teatr Lalka

Patroni medialni: Chilli Zet, TVP Kultura, Teatr, Didaskalia, taniecPolska.pl, Notesna6tygodni, E-teatr,pl

 

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej Kreatywna Europa – apap (Advancing Performing Arts Project), Miasto st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close