Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Rożdestwenski  parad” w Petersburgu Pracownia Tańca PRYZMAT z Olsztyna pokaże spektakl The Selfies. Organizatorem festiwalu jest Regionalny Wydział Rosyjskich Organizacji Pozarządowych, Związek Działaczy Teatralnych Federacji Rosyjskiej w Petersburgu. W środę 16 grudnia, o godzinie 19.00 zespół zaprezentuje przed rosyjską publicznością autorski spektakl The Selfies w choreografii Katarzyny Grabińskiej, tańczą: Paulina Spiel, Monika Parafiniuk, Kamila Olszewska, Katarzyna Rutkowska, konsultacje reżyserskie: Tatiana Asmolkova. Spektakl The Selfies miał swoją premierę w kwietniu 2014 roku w Teatrze im. S.Jaracza w Olsztynie. Spektakl grany był do tej pory między innymi w Toruniu, Gryfinie, Słupsku, Mrągowie. Otrzymał nagrodę główną podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca OTWÓRZ OCZY. Współorganizatorem udziału w festiwalu Pracowni Tańca PRYZMAT jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

 

W tym roku to już kolejna zagraniczna, artystyczna podróż grupy. W sierpniu tego roku zespół przebywał w Izraelu na dwutygodniowej rezydencji artystycznej.

 

O spektaklu:

Wytańczyć granicę manipulacji, której wszyscy codziennie jesteśmy poddawani. Lokowanie produktu, reklama, kampanie, opinia publiczna, media, władza – to dzisiejsi kreatorzy mody, kreatorzy naszej świadomości, którzy wkraczają umiejętnie i subtelnie do naszego życia. Siła tych mechanizmów jest wszechogarniająca. Wolny rynek, a wolność wyboru jest tylko złudzeniem. Podlegamy bowiem warunkom nam narzucanym w świecie zdeterminowanym pogonią za ciągłym postępem, wizualnością, iluzją, castingami, kreacjami na sprzedaż, marketingiem. Czy dzisiaj miarą naszej rzeczywistości jest ilość lajków na Facebooku? Temat manipulacji, jej siły, a także jej granic szczególnie zainteresował Pracownię Tańca Współczesnego Pryzmat, bo w środku tych zachowań zawsze stoi człowiek. Zespół próbuje ukazać obraz skomplikowanych relacji w rzeczywistości, gdzie nawet uczucia i ludzkie ciało stają się produktami. Bo czy można żyć z twarzą inną niż swoją?

 

Selfie (fotografia zrobiona sobie samemu i wrzucona na portal społecznościowy) jest najpopularniejszym słowem roku 2013 według twórców słowników Oxford University Press.

 

Szczegóły i program festiwalu

Trailer spektaklu

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close