Zachęcamy do podpisania petycji o wprowadzenie nagrody Paszportów Polityki w kategorii Taniec. Petycja powstała z potrzeby wsparcia i zwiększenia widoczności tańca i związanych z nim osób w Polsce oraz docenienia i wyróżnienia tej dziedziny sztuki.

Wersja do druku

Udostępnij

Paszporty Polityki to wyjątkowa nagroda kulturalna ustanowiona w 1993 roku przez tygodnik „Polityka”, przyznawana obecnie twórcom w kategoriach: literatura film, teatr, muzyka poważna, muzyka popularna, sztuki wizualne, estrada i kultura cyfrowa, a od 2002 roku wręczana jest także nagroda specjalna Kreator Kultury za osiągnięcia w krzewieniu kultury. Nagroda jest wyróżnieniem dla twórców, którzy czynią najszybsze postępy, zaskakują nowymi osiągnięciami, swoją aktywnością dobrze rokują w przyszłości i przez to zasługują na opiekę, wsparcie i promocję w świecie. Taniec również zasługuje na zauważenie, docenienie i wyróżnienie jako kategoria Paszportów Polityki.

Uznanie tańca w Paszportach Polityki byłoby m.in. wsparciem dla osób z ekosystemu tańca, zwiększając widoczność tańca, a także ułatwiłoby to rozmowy na temat rozwoju i przyszłości tańca w Polsce.

Możliwość podpisania petycji oraz pełna jej treść i informacje znajdują się na stronie:

Wprowadzenie kategorii Taniec do Paszportów Polityki – Petycjeonline.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close