Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą środę, 5 czerwca, w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja Tama Contemporary Dance. W programie wydarzenia m.in. warsztaty Master Class z Anną Krysiak oraz prezentacje spektakli – zobaczymy Obszar theta…, zalękniony pokój z choreografią Agnieszki Noster i Myśl Ucieleśnioną, do której choreografię przygotowała Agnieszka Doberska wraz z Kompanią Tańca AWF Poznań. Na koniec wieczoru scena będzie otwarta dla wszystkich chętnych – organizatorzy (Kompania Tańca AWF Poznań) zapraszają na jam połączony z bitwami tanecznymi All Styles Jam&Wars.

 

Program wydarzenia:

 

godz. 20.00-21.30

Warsztaty Master Class z Anną Krysiak

 

godz. 21.30-22.30

Prezentacje spektakli:

 

Obszar theta…, zalękniony pokój

Choreografia: Agnieszka Noster

Wykonanie: Patryk Durski, Anna Kamińska, Marta Szostecka, Sara Lechowicz, Patryk Gorzkiewicz

 

Myśl Ucieleśniona

Choreografia: Agnieszka Doberska / Kompania Tańca AWF Poznań

Wykonanie: Weronika Skórzewska, Marta Szostecka, Katarzyna Leszek, Nikolina Wrona, Damian Drozd, Wojciech Furman

 

godz. 22.30-01.00

All Styles Jam&Wars / prowadzenie: mistrz Yoda (Damian Droko Drozd)

 

Zapisy:

Zapisy do walk możliwe na dwa sposoby: 

– za pomocą listy FB ( każdy kto kliknie „wezmę udział” ma prawo wziąć udział w jamie i w walkach)

– na miejscu będzie można dopisać siebie na dużym arkuszu papieru

  

Bilety:

Bilety w cenie 30zł, obejmują:
– warsztaty Master Class
– prezentacje spektakli
– jam All Styles Jam&Wars

 

Rezerwacja biletu: poprzez wpisanie się na listę online: tutaj lub telefonicznie: Agnieszka Noster tel. 600 753 058, Agnieszka Doberska tel. 660 717 156 (w razie braku połączenia można wysłać sms).

Miejsce: Tama, ul. Niezłomnych 2, Poznań
Podczas eventu będzie czynny bar w klubie Tama.


Uwaga:
Na warsztat i Jam&Wars uczestnicy wchodzą na podłogę baletową w skarpetkach, boso lub w obuwiu sportowym zmiennym. Organizatorzy proszę o niezakładanie biżuterii lub innych elementów garderoby, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników lub uszkodzić podłogę.

 

Prowadząca:

Anna Maria Krysiak – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w poznańskim Teatrze Wielkim. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca. Występowała w choreografiach wielu artystów m.in.: Jacka Łumińskiego, Anny Sokolov, Conrada Drzewieckiego, Aviego Kaisera (Batsheva Dance Company), Paula Claydena (DV8), Marka Haima, Davida Dorfmana, Stephana Brinkmana (Pina Bausch Theatre). Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce, Europie oraz Indiach, USA i Kanadzie. W 2000 roku otrzymała medal im. Karola Szymanowskiego 200-lecia baletu polskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2004-2008 współpracowała z W&M Physical Theatre (Kanada). W latach 2006-2008 była choreografem i tancerką w Theatre Junction at the Grand (Calgary/Kanada). Od roku 2009 pracuje jako niezależny choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego, tworząc spektakle zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Nieprzerwanie od tego czasu współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie, występując w operach i spektaklach reżyserów, takich jak: Mariusz Treliński, Barbara Wysocka, Maja Kleczewska, Maciej Prus, Jacek Przybyłowicz i Andrzej Chyra. Stworzyła spektakle w swojej reżyserii i choreografii Apie mus dla Aura Dance Theatre (Kowno/Litwa) i Siksika – Real People (Poznań). Od 2014 roku, jako choreograf, współpracuje z reżyserem Wojtkiem Klemmem. Wspólnie zrealizowali Antygonę Sofoklesa (Lucerne Theatre), Czyż nie dobija się koni Horace’a McCoya (Harward Univercity Cambrige) oraz Świętą Joannę Szlachtuzów (Teatr Bogusławskiego w Kaliszu) i Edypa Tyrana Sofoklesa (Teatr Horzycy w Toruniu). Była tancerką i asystentką w spektaklu Ksenofonia Jana Komasy.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close