Z przyjemnością informujemy o pierwszym tegorocznym wydaniu internetowego magazynu „TANIEC”, wydawanego przez Instytut Rozwoju Kultury. Numer ten powstał całkowicie dzięki pracy wolontariuszy, tym bardziej zachęcamy do dzielenia się jego treścią.

Wersja do druku

Udostępnij

W numerze 1/2022 można zapoznać się z historią Polskiego Baletu Reprezentacyjnego, z zagadnieniem sztuki oświetlenia w spektaklach tanecznych, biografią Rolanda Petita czy marzeniami tancerzy tańca towarzyskiego. Czytelników czeka również rozmowa z Natalią Pasiut – tancerką Polskiego Baletu Narodowego oraz różne recenzje i inne rodzaje tekstów.

 Spis treści:

SZTUKA

Światło w tańcu cz.2 – Marta Seredyńska

RECENZJE

Dziewczynka dorasta dwa razy – Agata Skrzypek
Smutne kroki ciszy – Justyna Stanisławska

PORTRET
„Choreograf, który zamknie oczy na ewolucję współczesnego tańca jest człowiekiem martwym”. Portret Rolanda Petita. – Agnieszka Narewska-Siejda

VARIA
Nowa siedziba i plany Baletu Dworskiego Cracovia Danza na rok 2022 – Krzysztof Hliniak

HISTORIA
To tylko epizod. Bronisława Niżyńska i Polski Balet Reprezentacyjny – Marianna Jasionowska, Ewa Kretkowska

WYWIAD
Zatrzymać się, by rozwinąć skrzydła. Rozmowa z Natalią Pasiut, tancerką Polskiego Baletu Narodowego – Monika Węgrzyn

FELIETON

Schody do tańca – Julia Wójcicka

RELACJA

Powiew nowości – Marta Seredyńska

***

Z najnowszym numerem magazynu „TANIEC” oraz numerami archiwalnymi można zapoznać się na stronie: http://www.irk.org.pl/taniec/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close