Na początku nowego sezonu 2020/2021 Polski Teatr Tańca wyrusza w trasę. Na scenie przy ul. Stanisława Taczaka 8 zespół najstarszego teatru tańca w Polsce będzie można zobaczyć dopiero 1, 2 i 3 października o godz. 20.00 w spektaklu Romeos&Julias unplagued. Traumstadt.

Wersja do druku

Udostępnij

Zanim to nastąpi, koprodukcję Polskiego Teatru Tańca z niemieckim kolektywem artystycznym bodytalk zaprezentowany zostanie dwukrotnie w Theater im Pumpenhaus w Münster – już w tym tygodniu, 10 i 11 września o godz. 19.00. Będzie to kolejna podróż najnowszego spektaklu Polskiego Teatru Tańca do Niemiec. Odkryta na nowo historia Romea i Julii, uwypuklająca wątki pandemii, dystansu społecznego i izolacji odwiedziła już naszych zachodnich sąsiadów latem 2021 – berlińska premiera odbyła się 7 i 8 lipca w Uferstudio, a 15 lipca spektakl zawitał na Asphalt Festival w Düsseldorfie.

Teatr wyrusza też w stałą trasę do Piły, w której w Regionalnym Centrum Kultury – Fabryce Emocji regularnie pokazuje swoje premiery. 18 września o 19.00 PTT zaprasza na Kurkę Wodną albo urojenie w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej. To balansująca na granicy fabuły i Czystej Formy opowieść o młodym artyście, poszukującym Absolutu w życiu, w miłości i w sztuce, czerpiąca czarny humor, błyskotliwe skojarzenia i dialogi z dramatów Witkacego Kurka Wodna, Matka , Tumor Mózgowicz i Bellatrix.

Kolejne wrześniowe spektakle to kolejna podróż – 22 o godz. 20.00 i 24 września o godz. 18.00 kolejno w w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie i w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie będzie można zobaczyć spektakl Fabula Rasa – niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która rozpada się, a następnie spaja, łącząca pozornie odległe inspiracje – nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanislawa Moniuszki oraz szkic literacki Edwarda Stachury – jednego z polskich twórców „przeklętych” i „kaskaderów literatury”.

W tym czasie scena Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu będzie gościnnie prezentować utwory teatrów z Bytomia i Lublina. 11 września o 20.00 wystąpi Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark ze spektaklem Plateau. To najnowsze dzieło polskiego choreografa Macieja Kuźmińskiego i reżysera emigranta z USA Paula Bargetto, spektakl krytyczny, trafiający w bolączki polskiej współczesności, wielowymiarowy i intensywny, operujący językiem teatru fizycznego i ugruntowanym, dynamicznym ruchem.

We wrześniu – 16 września o godz. 20.00 w Dużym Studio Polskiego Teatru Tańca- zobaczymy jeszcze spektakl Lubelskiego Teatru Tańca pt. If/Then w choreografii Joe Altera. Ten spektakl to gra, w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady, nie mogąc być pewnym rezultatu – informują jego twórcy.

Plateau i If/Then to spektakle prezentowane w ramach Polskiej Sieci Tańca, której organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Bilety na wszystkie wydarzenia można kupować za pośrednictwem serwisu: www.bilety24.pl oraz pół godziny przez spektaklem w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close