Wersja do druku

Udostępnij

W roku 2016 świętujemy rocznicę powstania „Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. W dzisiejszych czasach to właśnie państwa sąsiadujące ze sobą są odpowiedzialne za krytyczny i artystyczny dialog. Dlatego Fabrik Potsdam zaprasza choreografów i muzyków z Niemiec i Polski, aby podjęli próbę zobrazowania ostatnich 25 lat, kiedy to oba nasze kraje powstały na nowo, za pomocą niezwykłych utworów i koncertów. Łzy, porażki, wolność, strach i hałas – wszystkie będą częścią tego programu. Podczas swojej drugiej edycji Festiwal stanie się platformą dla nowych odkryć i dyskusji na temat ostatnich znaczących zmian w polityce i sztuce w świecie, gdzie wszystko jest coraz bardziej od siebie zależne.

 

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 30 września-2 października 2016 w Fabrik Potsdam. W programie znalazły się spektakle polskich artystek z nurtu choreografii eksperymentalnej: Agata Maszkiewicz (Polska), Noish~ [zamęt z umiarem], Agata Siniarska(w duecie z Madaliną Dan – przepremierowy pokaz Mothers of Steel), Maria Stokłosa (Action is Primary w oparciu o praktykę Meg Filey), Anita Wach/Via Negativa (Oops). W trakcie festiwalu Maria Stokłosa poprowadzi również warsztaty Choreografia i instynkt.

 

Niemieckich artystów reprezentować będą:  David Brandstätter (Fra! Heit), m.in. Yuko Matsuyama, Nicolas Schultze, Asia Waluszko, Udo Koloska (concert Jazzlab Celebtaes Moondog).  Podczas koncertu i setu didżejskiego spotkają się również Jakub Sienkiewicz i René Löwe.

 

TRAILER

 

BILETY
Bilet jednodniowy 12€ (wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się danego dnia) / Zakup w kasie biletowej przed występem:

+ 2€
Bilet na cały festiwal 22€ (wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się danego dnia) / Zakup w kasie biletowej przed występem:

+ 2€
Warsztaty: 15€
Koncerty i występ DJ-a: wstęp wolny

  Kup bilety

 

Opisy spektakli i wydarzeń dostępne są na stronie festiwalu

 

Do pobrania:

Folder festiwalowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close