Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 18.00 w Collegium Nobilium w Warszawie odbędzie się pokaz dwóch filmów Ann Linsel o Pinie Bausch. Pierwszy, Pina Bausch, to portret artystki, drugi – Taznträume, poświęcony jest opowieści o nastolatkach-amatorach, którzy tworzyli obsadę jednej z wersji spektaklu Kontakthof. Po projekcji przewidziane jest spotkanie z autorką filmów.

Szczegółowe informacje:


Pina Bausch stanowi portret artystki wyłaniający się z rozmów z nią samą i jej bliskim współpracownikami : tancerzami, scenografem, asystentami, zarejestrowanych podczas występów zespołu w Wenecji. To bodaj pierwszy film dokumentalny poświęcony Pinie Bausch, w którym choreografka tak wiele mówi o sobie i swojej pracy

.

Film Taznträume – Spektakl Kontakthof Pina Bausch zrealizowała z trzema zespołami: tancerzami Tanztheater, seniorami-amatorami – mieszkańcami Wuppertalu, którzy ukończyli 65 lat oraz nastolatkami – także amatorami, pochodzącymi z Wuppertalu. Tym ostatnim Linsel poświęca swój dokument. Trzy realizacje Kontakthof to spełnione marzenie Piny Bausch o spektaklu z udziałem różnych pokoleń – ludzi, którzy wnieśli do niego odmienny bagaż doświadczeń, emocji, wrażliwości.

Projekt jest realizowany we współpracy z Akademią Teatralną, Goethe-Institute w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce 2011/2012.

Anne Linsel − dziennikarka, publicystka. Autorka filmów dokumentalnych, m.in. Pablo Picasso (2001), Pina Bausch (2006), Tanzträume (2010).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close