Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 3-5 maja odbędą się pokazy spektaklu but the sun came up and we were here w choreografii amerykańskiej choreografki Colleen Thomas. Pracę będzie można zobaczyć w teatrze Off-Off Broadway La MaMa Experimental Theatre Club w Nowym Jorku, w ramach La MaMa Moves! Dance Festival. Jest to finalny etap projektu, który powstał we współpracy Instytutu Adama Mickiewicza, Lubelskiego Teatru Tańca, Centrum Kultury w Lublinie, EEPAP-u, Trust for Mutual Understanding oraz Barnard College. Wśród międzynarodowej obsady zaleźli się tancerze z Polski, USA, Białorusi i Ukrainy. Spektakl miał swoją premierę minionej jesieni, podczas 22. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. 

 

O spektaklu: 

 

Czujemy się wyobcowani w tym naszym dziwnym świecie, ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy. W swojej najnowszej, międzynarodowej pracy choreografka Colleen Thomas zagłębia się w ucieleśnione doświadczenie siebie, percepcji oraz wspólnoty w czasach podwyższonego politycznego i społecznego niepokoju. Razem ze swoją międzynarodową obsadą, w tym z tancerzami z Polski, Ukrainy, Białorusi i USA, w ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy zadaje pytanie, czy nasze indywidualne poczucie tożsamości, intuicja i siła mogą być antidotum wobec podziału w naszym połamanym świecie.

 

Performerzy wędrują w nieznane: czasami są tam zapraszani, a czasami wrzucani na siłę. Zmiana jest stała i nieuchronna, nic się jej nie przeciwstawi. Transformacja jest jednak miejscem połączenia, zmienność stwarza możliwości, a zakłócenia stają nowym początkiem. W miarę jak scenografia ożywa wokół performerów, wykonawcy poszukują bliskości, łączności, odczuwając co powoduje każdą kolejną interakcją i reakcją. Echo jakie pozostaje w naszych ciałach, naszym ruchu oraz w naszym doświadczeniu chwili, oraz do jakich działań nas to popycha, jest kluczem do tworzenia i odczuwania ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy.

 

W tej nowej, pełnowymiarowej pracy indywidualne historie performerów zderzają się z pytaniami choreografki dotyczącymi postrzegania samego siebie oraz natury ludzkich relacji. Jakie są granice (albo możliwości) poczucia przynależności pośród wzrastającego strachu i napięcia w niestabilnym świecie?

 

Reżyseria: Colleen Thomas

Choreografia: Colleen Thomas wraz z wykonawcami

Performerzy: Samantha Allen, Oluwadamilare (Dare) Ayorinde, Daniil Bielkin, Mikołaj Karczewski, Krystian Lyson, Evgenia (Jenya) Romanovich, Krystyna Lama Szydłowska, Monika Witkowska, Darrin Wright

Muzyka: Robert Boston

Oświetlenie: Rebecca Makus

Kostiumy: Rachel Jones Bellas

Współpraca: Instytut Adama Mickiewicza, 22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Centrum Kultury w Lublinie, Trust for Mutual Understanding, Barnard College

Czas trwania: 55 min

 

więcej informacji: lamama.org 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close