Wersja do druku

Udostępnij

W środę 18 lipca tuż po entuzjastycznie przyjętym duecie Tao Dance Theatre widzowie IV edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca zobaczyli pierwszy spektakl w ramach tegorocznej odsłony projektu dla młodych choreografów „Rezydencja/premiera”. Downfall Aureliusza Rysia przygotowane zostało we współpracy Shang Chi Sunem. Zgodnie z motywem przewodnim IV GFT Azja i Europa opiekunami tegorocznych premier są artyści pochodzący z Azji i z Europy, poza wspomnianym Shang Shi Sunem (od wielu lat pracującym w Europie), także Pia Meuthen z Holandii i Leszek Bzdyl jako reprezentant Polski. Od piątku 20 lipca do poniedziałku 23 lipca przed widzami gdańskiego festiwalu jeszcze okazja do obejrzenia czterech innych premier polskich artystów, zrealizowanych w ramach rezydencji twórczej. Będą to, kolejno, prace: Małgorzaty Szymuli, Liwii Bargieł, Natalii Wilk oraz Wioli Fiuk.

Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie: http://gdanskdancefest.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close