Wersja do druku

Udostępnij

We wrześniu i październiku w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego TEATR POLSKA w Ostrowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Bielawie i Świdnicy odbędą się pokazy spektaklu _on_line__ kolektywu Holobiont. Dodatkowo, poza programem spektakl zostanie zaprezetowany w Poznaniu i 1. Festiwalu Teatralnym w Lesie w Solnikach. Jest to spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat.

 

Pokazy spektaklu _on_line__ w ramach programu TEATR POLSKA:

6 września – Ostrów Wielkopolski, Ostrowskie Centrum Kultury 

19 września – Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury

17 października – Bielawa, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu

18 października – Świdnica, Świdnicki Ośrodek Kultury

 

Pozostałe prezentacje spektaklu:

5 września – Studio Słodownia +3, Stary Browar, Poznań

12 września – LasKids 2020, 1. Festiwal Teatralny w Lesie, Solniki

 

 

O spektaklu:

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?

 

_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, który uczestnicy wraz z performerami tworzą poprzez własny taniec. Powstałe wielkoformatowe prace będą ulegały transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi i opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

 

Choreografia: kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka)

Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska / Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska, Paweł Grala

Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

Konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska

Muzyka/collage: Józef Buchnajzer

Oprawa graficzna: Michał Łuczak

Zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen

Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Partner projektu: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka

Menadżerka: Karolina Wycisk / Performat Production

 

Podziękowania dla Arno Stern i Segni Mossi collective

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

 

Od organizatorów:

 

Uwaga! W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów, dlatego prosimy, żeby wszyscy widzowie mieli na stopach skarpetki. Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie – najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów.

 

www.artstationsfoundation5050.com

www.holobiont.pl

www.performat-production.com

 

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.teatrpolska.pl

www.facebook.com/TeatrPolska

 

Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort widzów, spektakl _on_line__ został dostosowany do obowiązujących wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek oraz wcześniejsze przybycie na miejsce w celu dopełnienia formalności związanych z bezpiecznym udziałem w wydarzeniu. Każdy widz zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Kolektyw Holobiont

 

Kolektyw Holobiont tworzą: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Ich obszarem zainteresowań są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki. Artystki, obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę. Na dziecięcej scenie tańca zadebiutowały spektaklem interaktywnym DOoKOŁA (2017, Art Stations Foundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to Księżycowo (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), _on_line__ (2018, Art Stations Foundation, Poznań), Gdzie kształty mają szyje (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań). Ich spektakle były dotychczas prezentowane na najważniejszych festiwalach związanych ze sztuką dla dzieci w Polsce.

 

 

 

 TERAZ POLSKA 2020 logotyp (miniaturka) Instytut Teatralny logo (miniaturka)  

Art Stations Foundation logo fiolet (miniaturka)Fundacja Performat logo (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close