Od 31 sierpnia do 3 września potrwają w Düsseldorfie międzynarodowe targi tańca Tanzmesse 2022. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca wraz z Instytutem Adama Mickiewicza prezentują w tym roku stronę polanddances.pl, dzięki której zagraniczni producenci i promotorzy tańca dowiedzą się o działalności tanecznych instytucji, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i artystów indywidualnych w Polsce.

Wersja do druku

Udostępnij

Tanzmesse to największa profesjonalna platforma spotkania dla środowiska tańca współczesnego, forum wymiany, transferu wiedzy i networkingu, ale przede wszystkim ważne miejsce spotkań dla twórców tańca. Co dwa lata pod koniec sierpnia do dwóch tysięcy wystawców i odwiedzających z całego świata spotyka się w Düsseldorfie, aby podczas pitchingów, pokazów, open studios, imprez i indywidualnych spotkań zaprezentować szerokie spektrum ekspresji estetycznej i praktyk artystycznych.

Ambasadorami polskiego tańca na targach w Düsseldorfie, zaproszonymi do współpracy przez NIMiT i IAM, będą w 2022 roku reprezentanci środowiska tańca, którzy na co dzień posługują się polandances.pl jako narzędziem promocji: Anna Hop, Gosia Mielech, Bartek Woszczyński i Karolina Wycisk.

Ambasadorzy PolandDances

Propozycja zostania ambasadorem PolandDances była dla mnie wielkim wyróżnieniem. Idea PolandDances podobała mi się od samego początku, więc cieszyłem się, że swoją obecnością na Tanzmesse mogę przyczynić się do rozwoju i promocji tej platformy oraz całego polskiego środowiska tańca.
Bartek Woszczyński

PolandDances jest wartościowym projektem. Upatruję w nim nowe możliwości rozwoju i rozszerzenia działalności.
Anna Hop

Uważam, że strona PolandDances jest wartościowym narzędziem promocji polskiego tańca, dostrzegam potencjał i funkcjonalność tej platformy, dlatego warto o niej mówić i prezentować ją jak najszerszej grupie zagranicznych odbiorców. Zależy mi na promowaniu polskiego tańca za granicą, a skoro otrzymałam zaproszenie, aby promować PolandDances, a wraz z nią całe środowisko taneczne w Polsce, to zamierzam zrobić to jak najlepiej. Czuję ogromną odpowiedzialność, swoisty rodzaj misji, aby w kreatywny i skuteczny sposób zainteresować potencjalnego odbiorcę tym, co aktualnie dzieje się w środowisku niezależnych artystek i artystów tańca. Uważam, że interakcja na żywo z artystką, która aktywnie działa na rynku polskim i międzynarodowym dotycząca tego, co się aktualnie dzieje w Polsce, w przeciwieństwie do prób poznania polskiego tańca poprzez media i informacje prasowe, może być rozpoczęciem dialogu, który – mam nadzieję – dla wielu z nas zakończy się zaproszeniem do współpracy z zagranicznymi organizacjami, producentami i kuratorami.
Gosia Mielech

Tanzmesse jest okazją do sieciowania, do tej pory trudniej dostępną dla reprezentantek sceny niezależnej, stąd moja decyzja o udziale w projekcie: mam nadzieję na szerszą promocję artystek związanych ze środowiskiem niezależnym, z którymi współpracuję.
Karolina Wycisk

Co daje udział w PolandDances

Na międzynarodowych targach Tanzmesse opowiem o doświadczeniu realizacji projektu PolandDances z perspektywy niezależnej producentki oraz przedstawię zagranicznym kuratorkom i prezenterom możliwości, jakie on oferuje. Udział w targach będzie też okazją do zastanowienia się nad ulepszeniem i rozwojem kolejnych edycji projektu. Strona polanddances.pl może efektywnie pełnić funkcję komunikacyjną w marketingu zagranicznym, ale jest też punktem wyjścia do dalszej dyskusji na temat budowania instytucjonalnych, stabilnych struktur wsparcia tych relacji.
Karolina Wycisk

Polski niezależny taniec pod kątem wielowymiarowości prezentowanych spektakli, różnorodnej estetyki, mnogości poruszanych tematów ma się świetnie. Gorzej ze wsparciem finansowym – warunki pracy często odbiegają od akceptowalnego poziomu, a perspektywa (nierzadko bezpłatnej) nieregularnej  prezentacji spektakli nie napawa entuzjazmem. Dlatego chciałabym, aby nasza obecność na Tanzmesse zaowocowała nawiązaniem relacji, które będą miały realny wpływ na polepszenie obecnej sytuacji. 
Gosia Mielech

Mam nadzieję, że razem z innymi osobami i artystami w Düsseldorfie uda nam się przedstawić PolandDances jak największej liczbie artystów z całego świata oraz zachęcić ich do nawiązywania kontaktów z polskimi artystami i zespołami. Chciałbym skupić się przede wszystkim na tym, aby pokazać jak różnorodny w Polsce jest taniec i zachęcić ludzi tańca z całego świata do odwiedzania strony i bezpośredniego kontaktu z wybranymi artystami. PolandDances jest pewnego rodzaju katalogiem polskich artystów i zespołów dla osób spoza Polski. Uważam, że nie ma lepszego miejsca niż Tanzmesse na pokazanie ludziom z całego świata, że taka platforma istnieje i zachęcenie ich do korzystania z niej. Ludzie na całym świecie pokochali platformy, gdzie wszystkie restauracje, hotele, czy transport są w jednym miejscu. Czas więc, aby poznali platformę, gdzie cały polski taniec jest w jednym miejscu!
Bartek Woszczyński

Co wyniknie z tego wydarzenia i spotkań… dowiemy się wkrótce. Targi Tanzmesse są platformą, która umożliwia wymianę doświadczeń, poszerzanie horyzontów, rozwijanie siatki kontaktów.
Anna Hop

***

Strona polanddances.pl powstała we współpracy Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Instytutu Adama Mickiewicza, finansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close