Wersja do druku

Udostępnij

Od wczoraj, 28 lipca trwają w Połczynie Zdroju jubileuszowe X Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego „Na bosaka” oraz towarzyszący warsztatom po raz pierwszy Połczyński Festiwal Tańca. W programie festiwalu obok prezentacji spektakli konkursowych i projekcji kina tańca, znajdą się akcje uliczne i plenerowe z udziałem tancerzy i muzyków, widowiska taneczne, spektakl improwizacji, pokazy efektów pracy po intensywnych warsztatach tematycznych, wykłady teoretyczne i rozmowy panelowe, spotkania jam session, integracyjne imprezy taneczne, zajęcia praktyczne i lekcje otwarte dla uczestników i publiczności Festiwalu. Festiwal obejmuje Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego, odbywające się już po raz dziesiąty. Organizatorzy proponują ponad 600 godzin wypełnionych tańcem w 20 różnych tematycznie zajęciach, prowadzonych przez 20 wybitnych polskich instruktorów. Uczestnicy samodzielnie wybierają poszczególne zajęcia, ścieżki tematyczne, lekcje otwarte i intensywne zajęcia weekendowe. Warsztaty i festiwal potrwają do 10 sierpnia 2013 roku.

Oferta warsztatowa jest skierowana nie tylko do tancerzy, ale również do instruktorów, improwizatorów, performerów lubiących działać w specyficznych przestrzeniach i na łonie natury, dzieci uczestników, osób z kontuzjami i wadami układu ruchowego, a także dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Tak jak w zeszłym roku warsztaty dzielą się na dwa turnusy. Pierwszy od 28 lipca do 4 sierpnia, drugi od 3 do 10 sierpnia. Widzów zapraszamy szczególnie na pokazy konkursowe (od 31 lipca do 2 sierpnia), które odbywać będą się w Kinie Podhale od godziny 20.30, a także na happeningi, których najwięcej zobaczyć będzie można 4 sierpnia od godziny 18.00 na terenie miasta i parku zdrojowego.

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close