Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 12 kwietnia o godz. 18.00 (CSW, Sala Laboratorium) w ramach Warszawskiej Sceny Tańca odbędzie się pokaz solowego spektaklu Agaty Maszkiewicz Polska, pierwszego solo zrezalizowanego przez artystkę. Korzystając z różnych środków wyrazu, takich jak taniec, performance, muzyka oraz wideo, solo artystki humorystycznie prowokuje widza do fizycznej reakcji na to, co widzi. Jedni odczują zażenowanie, inni będą zmagać się z własnymi projekcjami i wyobrażeniami. Większość zapewne pomyśli o performance i performatywności, o osiągnięciach i sukcesach, ale także o urazach i porażkach. Tancerka ubrana jest w sportowy strój biegaczki, a jej ciało zdecydowanie nie może uciec kulturowej naturze.


Maszkiewicz – z wykształcenia tancerka – jest choreografką i performerką. Pracuje głównie w Austrii i we Francji ale także w Poznaniu, we współpracy z Art Stations Foundation (program Stary Browar Nowy Taniec). W swych spektaklach wykorzystuje choreografię jako podstawowy sśrodek dramaturgiczny. Interesuje ją taniec w szerokim znaczeniu rozumiany jako mniej lub bardziej zorganizowany ruch, niekoniecznie ludzkich ciał. Polskim widzom oprócz jej pierwszego solo (powstałego we współpracy z poznańskim Starym Browarem) artystka znana jest z występów w kolektywie Superamanas (Big 3 podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie), czy Komposition zreazlizowanych wspólnie z Anne Juren, Marianne Baillot iAlix Eynaudi, (Stary Browar Nowy taniec na Malcie, Poznań 2011).

Wprowadzenie do wieczoru oraz rozmowę po spektaklu poprowadzi Julia Hoczyk.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close