Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do udziału w warsztatach krytyki tańca Pisz dobrze o tańcu, które odbędą się w ramach finału Polskiej Platformy Tańca (5-8 września 2019 roku) w Gdańsku. Spotkania zaplanowane są w dniach 6-8 września (piątek–niedziela).

 

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych tańcem, sztukami performatywnymi i wizualnymi, które chciałyby spróbować swoich sił w pisaniu o tańcu. Mile widziani będą:

 

– studenci kierunków humanistycznych lub innych,

– początkujący autorzy tekstów o szeroko pojętej kulturze,

– wszyscy, którzy chcą pisać, ale jeszcze się odważyli.

 

Wcześniejszy dorobek nie jest wymagany.  

 

Warsztaty poprowadzą redaktorki portalu taniecPOLSKA.pl, Julia Hoczyk, Anna Opolska i Adela Prochyra. Podejście prowadzących będzie wynikało z ich doświadczeń, uwzględniających aspekty analityczne, dziennikarskie i redaktorskie w pisaniu o tańcu.

 

Celem kameralnych spotkań będzie zapoznanie uczestników z różnymi ujęciami tańca współczesnego, a także przekazanie podstawowej wiedzy niezbędnej do opisu współczesnych zjawisk z tego obszaru.

 

Podczas zajęć skupimy się na rozmowie o spektaklach prezentowanych w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019, próbie ich wspólnej analizy, jak również przeczytamy wybrane teksty o oglądanych przedstawieniach. Napiszemy też próbne krótkie teksty, które następnie omówimy w grupie.

 

Po zakończeniu warsztatów każdy z uczestników będzie miał za zadanie napisanie tekstu o jednym z oglądanych w ramach PPT 2019 spektakli. Opiekę redaktorską nad piszącymi i ich tekstami obejmą prowadzące. Wybrane teksty zostaną opublikowane na portalu taniecPOLSKA.pl, a ich autorzy będą mieli szansę nawiązania dalszej współpracy z portalem.

 

Harmonogram warsztatów:

 

6 września, piątek, w godz. 13.00-15.00

prowadząca: Julia Hoczyk

 

7 września, sobota, w godz. 10.00-12.00

prowadząca: Adela Prochyra

 

8 września, niedziela, w godz. 10.00-12.00

prowadząca: Anna Opolska

 

Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom wstęp na wszystkie spektakle w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 oraz zakwaterowanie.

 

Maksymalna liczba uczestników: 10 osób

 

Zgłoszenia należy nadsyłać do 22 sierpnia 2019 roku do godz. 17.00 na adres: julia.hoczyk@taniecpolska.pl.

 

W zgłoszeniu prosimy o załączenie swojego krótkiego biogramu oraz listu motywującego udział w projekcie.

 

Informacje o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu na warsztaty przekażemy zainteresowanym do 26 sierpnia 2019 roku drogą mailową.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close