Wersja do druku

Udostępnij

Przypominamy, że do 19 lipca trwa rejestracja gości w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019, której finał odbędzie się w dniach 5–8 września w Gdańsku.

 

Polska Platforma Tańca jest wyjątkowym, organizowanym raz na dwa lata, wydarzeniem promującym polską sztukę tańca oraz jej artystki i artystów. Do udziału w Platformie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tańcem – artystów, kuratorów, producentów, przedstawicieli instytucji, badaczy, edukatorów, krytyków, widzów, osoby wspierające rozwój tańca i choreografii w Polsce i za granicą.

 

Zapowiedź programu dostępna jest na stronie Platformy: www.polskaplatformatanca.pl/pl/2019/program.

Oprócz pokazów 12 spektakli wybranych w trybie konkursowym, w programie zaplanowano wydarzenia towarzyszące: performanse, panele dyskusyjne, warsztaty, Open Platform, czyli prezentacje indywidualne, artystek i artystów, oraz środowiska sztuki tańca, organizacji zajmujących się produkcją i edukacją taneczną.

 

W ramach Polskiej Platformy Tańca odbędzie się pierwsza edycja Małej Platformy – przegląd spektakli i form tanecznych skierowanych do młodej publiczności. Program będzie obejmował prezentacje wybranych spektakli, panel dyskusyjny oraz wydarzenia towarzyszące. Mała Platforma odbędzie się w terminie 30–31 sierpnia 2019 roku w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

 

Deklaracja udziału w Małej Platformie oraz Polskiej Platformie Tańca możliwa jest poprzez wypełnienie formularza. Formularz rejestracji dostępny jest online: https://forms.gle/ejuEC9KgzefUhYFn8.

 

Termin rejestracji upływa 19 lipca 2019 roku. Liczba miejsc jest ograniczona. Możliwość udziału w Platformie potwierdzimy do 26 lipca 2019 roku.

 

Zapraszamy miłośników tańca i profesjonalistów zainteresowanych polską twórczością choreograficzną do Gdańska!

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorami są: Fundacja Polka dot oraz Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Głównym partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza, koproducent międzynarodowego spektaklu Serce Fabryki, przygotowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

 

W razie pytań prosimy o kontakt mejlowy na adres: info@polskaplatformatanca.pl.

Więcej informacji na stronie: www.polskaplatformatanca.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close