Wersja do druku

Udostępnij

W imieniu organizatora Polskiej Sieci Tańca 2020/21 – Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca – zapraszamy na najbliższe pokazy spektakli, które odbędą się w Poznaniu – 24 lipca (FearLess Gosi Mielech) i 7 sierpnia (Real love Teatru Tańca Zawirowania w choreografii Daniela Abreau i Lullaby for the Restless Aleksandry Krajewskiej).   

 

Nowością są warsztaty taneczne poprzedzające spektakle, prowadzone przez Sieciowych artystów w Polskim Teatrze Tańca w ramach Laboratoriów twórczych tańczyMY na Taczaka!. Dziś i jutro (23 i 24 lipca) warsztaty z Gaga poprowadzi Gosia Mielech. W sierpniu będzie można wziąć udział w zajęciach z Aleksandrą Krajewską i Iloną Gumowską z Centrum Teatru i Tańca/Teatru Tańca Zawirowania.

 

Na kolejne pokazy spektakli w ramach Sieci zaprosi Kielecki Teatr Tańca pod koniec sierpnia. 

 

Program najbliższych pokazów w ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21:

 

Poznań, Polski Teatr Tańca:

 

23 lipca, godz. 18.00

Warsztaty Gaga z Gosią Mielech

 

24 lipca, godz. 12.00

Warsztaty Gaga z Gosią Mielech

 

24 lipca, godz. 20.00

Gosia Mielech FearLess

 

6 sierpnia, godz. 18.00

Warsztaty tańca z Centrum Teatru i Tańca/Teatrem Tańca Zawirowania – Aleksandra Krajewska

 

7 sierpnia, godz. 12.00

Warsztaty tańca z Centrum Teatru i Tańca/Teatrem Tańca Zawirowania – Ilona Gumowska

 

7 sierpnia, godz. 20.00

Teatr Tańca Zawirowania Real Love – chor. Daniel Abreu, Lullaby for the Restless – chor. Aleksandra Krajewska

 

Kielce, Kielecki Teatr Tańca:

 

27 sierpnia, godz. 19.00

Polski Teatr Tańca Fabula rasa – chor. Maciej Kuźmiński

 

29 sierpnia

Gosia Mielech FearLess

 

***

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. 

 

Aktualny sezon Sieci, z uwagi na pandemię, został rozciągnięty na dwa lata. PST 2020/21 tworzy 14 Partnerów, prezentujących 11 spektakli tanecznych z udziałem niemal 100 artystów. Wszystkie sieciowe pokazy, które ze względu na zamknięcie teatrów dla publiczności lub skutki COVID-19 nie mogły się odbyć w 2020 roku, zostały przeniesione na rok 2021, do końca którego planowych jest ponad 50 pokazów w całym kraju, z poszanowaniem obostrzeń i aktualnych wytycznych. Więcej: www.pst.info.pl

 

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Polska Sieć Tańca 2020 21 zaktualizowana grafika (oryginał)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close