Wersja do druku

Udostępnij

W listopadzie w trasę wyruszy aż sześć z dziewięciu spektakli z puli Polskiej Sieci Tańca 2019. Zostaną one pokazane w siedmiu miastach – na trasie znajdą się: Słupsk, Bytom, Poznań (dwukrotnie), Warszawa, Gdańsk (także dwukrotnie), Tarnów i Suwałki. Jako pierwszy, w niedzielę, 3 listopadaDobre wychowanie krakowskiej Grupy Wokół Centrum, który będą mogli obejrzeć widzowie Teatru Rondo w Słupsku.

 

 

W nadchodzącym tygodniu, 8 listopada związana z Teatrem Dada von Bzdülöw trójmiejska grupa w składzie: Durski, Kania, Stanek i Ustowska pokaże One w Teatrze ROZBARK w Bytomiu.    

 

Ten ostatni zostanie wystawiony także w Warszawie (14 listopada) i Poznaniu (28 listopada). Alicja Müller tak pisała o nim na taniecPOLSKA.pl: 

 

W spektaklu One Teatr Dada von Bzdülöw w sposób śmieszno-gorzki opowiada o chaosie, który – być może – jest najlepszym porządkiem, jaki potrafimy osiągnąć. (…) Formalnie One skomponowano jako kolaż. Mamy zatem do czynienia z rozwiązaniem typowym dla teatralnych produkcji spod znaku Dady, przy czym zdaje się, że twórczynie i twórcy premierowego przedstawienia zdecydowali się na taką konstrukcję nie tyle przez wzgląd na tradycję, ile z pobudek czysto pragmatycznych. Mowa bowiem narracji, do której najbardziej pasuje poetyka fragmentu, ponieważ inna – w przypadku opowieści o tym, co nie do końca wyjaśnione – byłaby symptomem nadęcia. Fragmentaryczność oznacza tu z jednej strony nieskończoność i niewyczerpalność znaczeń oraz konfiguracji, z drugiej – niepewność. W tym kontekście One okazuje się również spektaklem autotelicznym, bo skupionym na samym tańcu, a szerzej – ruchu, oraz jego niedefiniowalności i nieuchwytności mimo jednoczesnej fizyczności.

czytaj cały tekst

 

 

Program:

 

3 listopada, godz. 18.00

Dobre wychowanie Grupa Wokół Centrum, chor. Agata Moląg

Słupsk, Teatr Rondo

 

8 listopada, godz. 19.00

One kolektyw Durski, Kania, Stanek, Ustowska

Bytom, Teatr ROZBARK

 

14 listopada, godz. 19.00

Rozkosz Teatr ROZBARK, chor. Jakub Lewandowski

Poznań, Art Stations Foundation – Stary Browar Nowy Taniec

 

14 listopada, godz. 19.00

One kolektyw Durski, Kania, Stanek, Ustowska

Warszawa, Mazowiecki Instytut Kultury – Centrum Sztuki Tańca

 

17 listopada, godz. 20.00

Rozkosz Teatr ROZBARK, chor. Jakub Lewandowski

Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski

 

19 listopada, godz. 19.00

We_selle, chor.Wojciech Mochniej

Tarnów, Centrum Sztuki Mościce

 

22 listopada, godz. 19.00

Stalking Paradise Lubelski Teatr Tańca

Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury

 

22 listopada, godz. 19.00

Mute Janusz Orlik

Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski

 

28 listopada, godz. 19.00

One kolektyw Durski, Kania, Stanek, Ustowska

Poznań, Art Stations Foundation – Stary Browar Nowy Taniec

 

***

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie Sieć tworzy 12 Partnerów w 11 miastach, prezentujących 9 wieczorów tanecznych z udziałem ponad 70 artystów. Do końca 2019 roku odbędzie się ponad 50 pokazów w całej Polsce. W 2020 roku planowane jest rozszerzenie Sieci do 15 Partnerów, 11 wieczorów (w tym dwóch wybranych w formule open call) i ponad 70 prezentacji w kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

 

PST grafika 2019 (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close