Wersja do druku

Udostępnij

6 lutego o godz. 19.00 na VOD Teatru Wielkiego – Opery Narodowej odbędzie się premiera online trzeciej części Gali NoworocznejGala Baletowa na Bis. Nagranie udostępnione będzie na platformie vod.teatrwielki.pl przez kolejne 14 dni. Z kolei 7 lutego na prośbę fanów baletu powtórzone zostaną dwie poprzednie części Gali, które będzie można oglądać do 18 lutego.

 

Polski Balet Narodowy przygotował kolejną porcję urozmaiconych form tanecznych w wykonaniu zespołu pod dyrekcją Krzysztofa Pastora. W trzeciej części Gali będzie można zobaczyć kolejne sekwencje taneczne wybrane z repertuaru Polskiego Baletu Narodowego oraz dwa rzadko widywane duety ze światowej klasyki choreograficznej. Obejrzymy widowiskową scenę balową oraz wzruszające „Pożegnanie z Matyldą” z Jeziora łabędziego w wersji Krzysztofa Pastora, a także jego dramatyczny duet Wie lange noch? z baletu Kurt Weill oraz fragment jego baletu Moving Rooms z muzyką Alfreda Schnittkego i Henryka Mikołaja Góreckiego. Będą również perełki choreograficzne wielkich klasyków: Augusta Bournonville’a i oczywiście Mariusa Petipy, bez którego prac nie obejdzie się żadna gala baletowa. To dwa popisowe pas de deux z baletów Święto kwiatów w Genzano Bournonville’a oraz z Satanelli Petipy.

 

W tej części Gali wystąpią m.in. Yuka Ebihara, Mai Kageyama, Yurika Kitano, Rosa Pierro, Aneta Zbrzeźniak, Adam Myśliński, Kristóf Szabó, Dawid Trzensimiech, Rinaldo Venuti i Patryk Walczak. Orkiestrę Teatru Wielkiego – Opery Narodowej poprowadzi Marta Kluczyńska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close