Wersja do druku

Udostępnij

Cztery spektakle wieczoru baletowego Tańczmy Bacha (Bach Dances) w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego zaplanował na swojej scenie legendarny Gran Teatre del Liceu w Barcelonie. Przedstawienia odbędą się 24, 25 i dwukrotnie 26 października 2013 roku.To kolejna wizyta zespołu w Hiszpanii po serii przedstawień Bajadery, którą Polski Balet Narodowy zaprezentował w styczniu 2012 roku na scenie Teatro de la Maestranza w Sewilli. Bachowski wieczór baletowy powstał w 2010 roku. Składają się nań dwie prace polskich i dwie zagranicznych choreografów. Otwierają go Pocałunki Emila Wesołowskiego z muzyką Koncertu klawesynowego d-moll, nowa praca polskiego choreografa zrealizowana na zamówienie PBN. W drugiej części wykonywane jest słynne Concerto Barocco George’a Balanchine’a, znakomita neoklasyczna choreografia Koncertu d-moll na dwoje skrzypiec, oraz współczesny balet The Green holenderskiego twórcy Eda Wubbe, który skonfrontował ekspresję tańca męskiego ze wstępem chóralnym do Pasji według św. Jana. W finale oglądamy potpourri choreograficzne Krzysztofa Pastora In Light and Shadow z muzyką nastrojowej Arii z Wariacji Goldbergowskich zestawionej tu z barwną i dynamiczną III Suitą orkiestrową D-dur, którą wykonywały już także z sukcesem zespoły baletowe w Amsterdamie, Sztokholmie, Glasgow i Edynburgu, Ankarze i Hongkongu..

Czołowym solistom i zespołowi Polskiego Baletu Narodowego towarzyszyć będzie w Barcelonie renomowana Orkiestra Gran Teatre del Liceu pod dyrekcją młodego polskiego dyrygenta, Jakuba Chrenowicza, który przejął świeżo opiekę muzyczną nad całym wieczorem baletowym. Partie fortepianowe wykona tam gościnnie stały pianista PBN, Marcin Mazurek.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close