Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty choreograficzne Kreacje Polskiego Baletu Narodowego stały się na przestrzeni wielu już sezonów tradycją. Wprowadzone w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej z inicjatywy Krzysztofa Pastora, owocują każdego roku nowymi etiudami tancerzy PBN, którzy pragną zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia kompozycja choreograficzna i rokrocznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

 

 

W tym roku z powodu pandemii premiera Kreacji 12 przenosi się do Internetu. 5 czerwca 2020 roku będzie dniem pierwszej w historii Teatru Wielkiego – Opery Narodowej premiery nowych prac choreograficznych prezentowanych wirtualnie. Można je będzie oglądać przez dwa tygodnie, aż do 19 czerwca. Jak do tego doszło, opowiada Krzysztof Pastor, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego:

 

Podczas regularnych internetowych spotkań z tancerzami wspólnie postanowiliśmy, że 12. „Kreacje” jednak odbędą się w zaplanowanym terminie – online. Artyści Polskiego Baletu Narodowego przygotowali, oczywiście z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, dziesięć choreografii, które własnymi siłami sfilmowali, a dzięki funkcjonującemu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej Działowi Nowych Technologii Audiowizualnych materiał ten został przygotowany na potrzeby transmisji na platformie cyfrowej. Niech to będzie pozytywnym sygnałem, że Polski Balet Narodowy trwa w gotowości pracy twórczej, myśli o naszych widzach, robi plany na przyszłość i stęskniony czeka na spotkanie ze swoją publicznością na żywo.

 

W tym roku swoje nowe prace choreograficzne zaprezentują: Joanna Drabik, Anna Hop, Antonio Lanzo, Gianni Melfi, Adam Myśliński, Dan Ozeri, Rosa Pierro&Rinaldo Venuti, Raphael Spyker, Olga&Vladimir Yaroshenko oraz Bartosz Zyśk.

 

Warsztat choreograficzny Kreacje 12 online

 

Premiera 5 czerwca 2020, godz. 19.00 na vod.teatrwielki.pl

Spektakl będzie dostępny do 19 czerwca. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close