Wersja do druku

Udostępnij

Owacjami na stojąco oraz gorącym aplauzem przyjęła publiczność amerykańskiej stolicy występ zespołu tancerzy Polskiego Baletu Narodowego, kierowanego przez Krzysztofa Pastora. Spektakl w Kennedy Center zakończył amerykańskie tournée zespołu, który ośmiokrotnie wystąpił na prestiżowych scenach Nowego Jorku oraz Waszyngtonu.

 

W trakcie spektaklu w Waszyngtonie w dniu 23 czerwca 2015 ponad 1000 widzów mogło podziwiać znakomite wykonanie trzech choreografii przygotowanych do muzyki wielkich mistrzów:  dwóch autorstwa Krzysztofa Pastora – Adagio & Scherzo z muzyką Franza Schuberta, Moving Rooms  z muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego i Alfreda Schnittkego oraz  Święto wiosny Izraelczyka Emanuela Gata do muzyki Igora Strawińskiego. Spektakl w Kennedy Center potwierdził, że Polski Balet Narodowy jest młodym, dynamicznym, innowacyjnym i kreatywnym zespołem, który z powodzeniem łączy  neoklasyczną wirtuozerię z ekspresją taneczną właściwą baletowi współczesnemu.

 

Wasz kunszt artystyczny oraz wspaniałe widowisko, jakie zaprezentowaliście przed wymagającą waszyngtońską i nowojorską publicznością to ogromny wkład w promowanie wizerunku naszego kraju w USA, podkreślił Ambasador Ryszard Schnepf zwracając się do członków zespołu, w trakcie spotkania, które odbyło się w Ambasadzie po zakończeniu spektaklu.

 

Polski Balet Narodowy jest wiodącym zespołem baletowym w Polsce. Występuje w nim prawie 90 tancerzy z Polski i zagranicy. Repertuar baletu obejmuje wybitne inscenizacje wielkiej klasyki baletu, oraz najwybitniejsze balety XX wieku.

 

Więcej informacji o zespole i tournée: http://teatrwielki.pl/teatr/polski-balet-narodowy/

 

 

Informacja za stroną internetową Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

http://www.waszyngton.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/polski_balet_narodowy_podbil_serca_waszyngtonskiej_publicznosci

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close