Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do projektu Poland Dances / Tournée,
w ramach którego dofinansowane zostaną zagraniczne tournée polskich spektakli. Wnioski można przesyłać do 14 maja 2023 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Adresatami projektu są zespoły taneczne (grupy formalne bądź nieformalne), prezentujące spektakle z udziałem maksymalnie czworga tancerzy. Projekt, będący częścią działań promujących polski taniec w ramach PolandDances, jest skierowany do młodych zespołów, które działają w Polsce nie dłużej niż pięć lat. Ma to umożliwić im nawiązanie nowych kontaktów z instytucjami kultury za granicą oraz zapoznanie lokalnych odbiorców tańca z ich twórczością.

Termin realizacji tournée to 8 czerwca – 12 listopada 2023 roku.

Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 14 maja 2023 roku, wypełniając aplikację za pomocą poniższego formularza.

Termin ogłoszenia wyników naboru upływa 7 czerwca 2023 roku. Wnioskodawcy zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą mailową, a wyniki zostaną opublikowane na stronie www.nimit.pl.


O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca:

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Prowadzi takie projekty jak: Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, Przestrzenie Sztuki, Koryfeusz Muzyki Polskiej, PolandDances czy Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Zespół Instytutu dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wszystkie zadania finansowane są w ramach działalności bieżącej Instytutu z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Strona internetowa: https://nimit.pl/


Dokumenty do pobrania:


Osoby odpowiedzialne za realizację projektu:

Karol Urbański – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
Aleksandra Kleinrok – Kierowniczka Działu Impresariatu Tańca, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Mateusz Czekaj – koordynator projektu, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, e-mail:
mateusz.czekaj@nimit.pl

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Wyszomirska, e-mail: agnieszka.wyszomirska@nimit.pl, tel.: +48 887 240 011

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close