Wersja do druku

Udostępnij

W walentynkowy wieczór, 14 lutego o godz. 18.30, w ramach cyklu czwartkowych rozmów o tańcu Odpowiednie dać tańcowi słowo, Polski Teatr Tańca zaprasza swoich widzów na spotkanie o podwójnym charakterze. Po dyskusji o tańcu z zaproszonymi gośćmi rozpocznie się Dancing Poznań – Potańcówka Zakochanych. Pierwszą część wieczoru wypełni rozmowa z Romanem Kubickim – filozofem, profesorem nauk humanistycznych, autorem artykułu w monografii jubileuszowej, przygotowanej z okazji jubileuszu 45-lecia Polskiego Teatru Tańca oraz z tancerzem i performerem, Arturem Bieńkowskim, niegdyś należącym do zespołu Polskiego Teatru Tańca, a obecnie do zespołu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK.

 

Uczestnicy spotkania będą wspólnie szukać powodów, dla których tańczymy, odpowiadać na pytanie, co sprawia, że taniec jest częścią ludzkiego życia od zawsze i że (prawie) każdy od czasu do czasu tańczy. Przyjrzą się też się tańcowi jako przestrzeni bezpośredniego kontaktu między ludźmi oraz roli, jaką spełnia w zaspokajaniu naszych doczesnych potrzeb bliskości, intymności i przyjemności.

Około 19.30 wystartuje Dancing Poznań – Potańcówka Zakochanych. W formule tanecznej zabawy mieszczą się momenty improwizacji w kontakcie, będącej techniką improwizacji opartą na wymianie energii, wykorzystaniu pędu i zabawie z grawitacją.

 

Miejsce: Studio PTT, ul. Kozia 4, Poznań

Wstęp wolny

 

***

 

Odpowiednie dać tańcowi słowo to cykl rozmów poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Polski Teatr Tańca pragnie stać się przyjaznym miejscem do prowadzenia dyskusji, dialogowania i oświetlania z różnych perspektyw aktualnych zagadnień z szeroko rozumianego tańca. Dlatego stara się łączyć dyskusje teoretyczne z praktyką performatywną, odsłaniając kulisy działań tancerzy i gości, spotykających się nad wspólnym dziełem w Polskim Teatrze Tańca.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close