Wersja do druku

Udostępnij

 Z przyjemnością informujemy dniach 17 i 18 grudnia o godzinie 20.00 w Sali Wielkiej CK Zamek odbędzie się rejestracja dwóch spektakli spektakli Polskiego Teatru Tańca: 45 w choreografii Jacka Przybyłowicza oraz Żniwa w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej. Emisja nagrań na antenie TVP Kultura planowana jest na pierwszy kwartał 2020 roku.  

 

Żniwa to spektakl, w którym odwołania do obrzędów towarzyszącym pracom rolnym oraz cykliczności przemian zachodzących w naturze, są jedynie pretekstem do ukazania silnych, pierwotnych namiętności ludzkich i uniwersalnych mechanizmów społecznych. W warstwie muzycznej wykorzystano kompozycje Eugeniusza Rudnika, pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Partie wokalne, w oparciu o motywy polskiej muzyki tradycyjnej, stworzył Adam Strug. Od momentu premiery Polski Teatr Tańca podróżował ze Żniwami do Berlina, Wilna, Rygi, Bratysławy i Mińska, w którym był prezentowany podczas Międzynarodowego Forum Teatralnego TEART. Spektakl prezentowany był w Chinach w Harbin Opera House, Tianjin Grand Theatre, podczas 6th Shenzhen International Friendship Cities Culture and Arts Week, China Shanghai International Arts Festival (CSIAF) oraz 27. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Quinzena de Dança de Almada w Portugalii.

 

45 to jubileuszowa premiera wieńcząca 45. sezon artystyczny w Polskim Teatrze Tańca. Ukazuje historię młodych tancerzy, dotykając – w symbolicznym wymiarze – tematu zbiorowości, scalonej pracą zespołową, a także wspólną, świadomą decyzją wyboru sztuki jako sposobu na życie. Twórcy pragną pokazać moment, w którym obecnie znajduje się zespół najstarszego teatru tańca w Polsce. Ideą 45” jest wyjście poza tradycyjną formę korelacji choreografa i kompozytora. Podróż pojawia się jako temat spektaklu – jako znak teatru, poszukiwanie, kompozycja choreograficzna oraz interaktywne zaproszenie dla widza w przestrzeni site-specific

 

Spektakl, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Zamówienia choreograficzne 2019, podczas swojego pierwszego zagranicznego tournee odwiedził Thalia Hall – The State Philharmonics Sibiu w Rumuniioraz Cēsis Concert Hall w Cēsis na Łotwie.  

 

 

Więcej o spektaklu Żniwa 

 

Więcej o spektaklu 45 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close