Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 25 września o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca zaprasza do Hali MP2 w Poznaniu (ul. Głogowska 14) ma premierę spektaklu w choreografii Urszuli Bernat-Jałochy. Percepcja porusza temat mechanizmów rządzących grupą, w której jak w soczewce odbija się obraz współczesnego społeczeństwa. Autorka pragnie zgłębić problem wszechobecnego w europejskiej kulturze indywidualizmu, nieustannie podsycanego przez wielkie korporacje, kreujące sztuczne potrzeby i nakaz powierzchownego wyróżniania się z tłumu. Tworząc przedstawienie, artyści skupią się na odsłanianiu mechanizmów autokreacji, widzianych z kilku perspektyw. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu projekcji, realizowanej jednocześnie z kilku kamer. Jej autorką będzie Jago Chalcińska – producentka wideo, VJ-ka, realizatorka projektów multidyscyplinarnych z pogranicza video-artu, VJingu i performansu audiowizualnego. Warstwę muzyczną stworzy Paul Tinsley – założyciel grupy muzycznej Violent Yog, wielokrotnie tworzący muzykę do filmów i spektakli tanecznych. Autorką scenografii i kostiumów będzie Adriana Cygankiewicz, której prace można było podziwiać m.in. w przedstawieniach takich artystów jak: Susanne Jaresand, Jacek Przybyłowicz czy Ewa Wycichowska.

 

TEASER

 

Choreografia: Urszula Bernat-Jałocha
Muzyka: Paul Tinsley
Wideo: Jagoda Chalcińska
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Kostiumy i scenografia: Adriana Cygankiewicz

Obsada: Agata Ambrozińska-Rachuta, Adriana Cygankiewicz, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan

 

Pokaz spektaklu odbywa się z okazji Jubileuszu Adriany Cygankiewicz.

 

***

Bilety na premierę Percepcji można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie: bilety.ptt-poznan.pl
Cena biletów: 20/40 zł

 

Realizacja projektu odbywa się w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”

 Młoda Polska (miniaturka)

 

 

 

Nowe Logo PTT (miniaturka)   Nowe logo Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close