Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy na scenę  to nazwa projektu Polskiego Teatru Tańca, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, w ramach programu Scena dla Tańca 2015. Już w najbliższą niedzielę (7 czerwca o godz. 20.00) projekt zagości w Krakowie (Nowohuckie Centrum Kultury), a w kolejny wtorek w Opolu (9 czerwca godz. 19.00, Teatr im. Jana Kochanowskiego).

 

Projekt Zapraszamy na scenę ma na celu zaprezentowanie szerokiemu gronu publiczności spektaklu Minus 2, legendarnego choreografa Ohada Naharina oraz otwarcie nowych dróg współpracy Polskiego Teatru Tańca z miejscami posiadającymi odpowiednią infrastrukturę dla tego gatunku sztuki.  W ramach projektu spektakl gościł już w Poznaniu i Białymstoku.

 

Bilety na przedstawienia można nabywać w kasach obu scen oraz na stronach internetowych NCK w Krakowie  oraz Teatru im. Kochanowskiego w Opolu.

 

Jak deklaruje Ohad Naharin:Minus 2 to forma rekonstrukcji. Lubię przerabiać, zmieniać istniejące fragmenty, stwarzać możliwość spojrzenia na nie z innej perspektywy. To zawsze uczy mnie czegoś nowego o mojej pracy i buduje nową kompozycję. Użyłem scen z różnych prac. To tak jakbym opowiadał tylko początek, środek lub koniec wielu historii, ale kiedy złożyłem je w całość, rezultat okazał się równie spójny, jak oryginał. Może nawet bardziej”.

 

Minus 2

Data premiery: 26.11.2010

Miejsce premiery: Aula Artis w Poznaniu

Wykonawcy: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Urszula Bernat-Jałocha, Artur Bieńkowski, Adriana Cygankiewicz, Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Adrian Radwański, Bartłomiej Raźnikiewicz, Katarzyna Rzetelska, Daniel Stryjecki, Paulina Wycichowska

 

Choreografia: Ohad Naharin
Asystent choreografa: Yoshifumi Inao
Kostiumy: Rakefet Levy
Reżyseria światła: Avi Yona Bueno

Czas trwania spektaklu: 70 min.

 

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu
Scena dla tańca 2015.

 

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl

 

Logo Scena dla tańca (miniaturka)  Logo IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close