Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza w czwartek 27 kwietnia o godz. 18.00 do Alu Baletowej PTT (ul. Kozia 4) na trzecie spotkanie z cyklu Odpowiednie dać tańcowi słowo. Zgodnie z ideą łączenia praktyki z teorią spotkanie rozpocznie się prezentacją fragmentu przygotowywanej przez Polski Teatr Tańca premiery spektaklu Gorycz w choreografii Kai Kołodziejczyk. Uczestnicy będą też dyskutować  o profesorze Roderyku Lange, choreologii, dyskursie i antropologii tańca. Wyjątkowym gościem spotkania będzie Urszula Loba-Wilgocka, nauczycielka analizy i notacji ruchu metodą Labana (kinetografia), a także asystentka profesora Lange, której przekazał prowadzenie i opiekę nad Instytutem Choreologii w Poznaniu. 

 

Profesor Roderyk Lange, wybitny naukowiec i osobowość polskiego tańca, zmarł w marcu tego roku.  Spotkanie zostanie zadedykowane jego postaci, a także przybliży j wszechstronną działalność naukową, wydawniczą oraz pedagogiczną profesora oraz przedstawi  plany Instytutu Choreologii w Poznaniu.

 

W debacie weźmie udział Iwona Pasińska, a spotkanie moderować będzie Anna Królica. 

Spotkanie odbywa się w ramach Roku Awangardy i jest organizowane w porozumieniu z Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

Kuratorka projektu: Anna Królica

Paneliści: Urszula Loba-Wilgocka, Iwona Pasińska

 

Premiera Goryczy  już w maju.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close