Wersja do druku

Udostępnij

Wychodząc naprzeciw przychodzącym do Teatru komunikatom od widzów i przyjaciół teatru, Polski Teatr Tańca uruchamia comiesięczne rozmowy czwartkowe o tańcu. Organizatorzy pragną otworzyć przyjazną przestrzeń do dialogu pomiędzy artystami, widzami, krytykami oraz kuratorami. Chcąwspółtworzyć dyskurs o tańcu, nowej i dawnej choreografii, a także nawiązać do idei klubów dyskusyjnych, a patrząc w głąb historii – do obiadów czwartkowych. 

 

Pedagogika teatru (w tym także tańca) poświęca wiele uwagi zagadnieniom odbioru spektaklu, a organizatorzy chcą oswajać przestrzeń związaną z tańcem, aby publiczność czuła się w niej bezpiecznie prowokowana do przeżywania i odkrywania nowych obszarów intelektualnych. Przygotowując spotkania, organizatorzy będą sięgać po różne formuły: od dyskusji panelowych, odczytów, lecture-performance, prezentacji multimedialnych po rozmowy o książkach.

 

W czwartek 23 lutego o godz. 18.00 Polski Teatr Tańca zaprasza na pierwsze spotkanie, zatytułowane Teatr tańca wobec współczesnych wyzwań.

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji fragmentu spektaklu Żniwa Iwony Pasińskiej (choreografia)/ Igora Gorzkowskiego (reżyseria).

O spektaklu

 

Kuratorka/Prowadzenie: Anna Królica

Uczestnicy: Anna Koczorowska, Iwona Pasińska, Witold Mrozek

 

Miejsce: Polski Teatr Tańca, Aula Baletowa, ul. Kozia 4.

Organizatorzy zapraszają również na kolejne spotkanie, które odbędzie się 23 marca 2017.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close